کد خبر: 17424903
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394
خانه » سایت های خبری » فردا نیوز » آخرین پی گیری‎ها از رکن آبادی و مفقودین منا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه با بیان اینکه سفیر سابق ایران در لبنان کماکان جز مفقودین حادثه منا است، گفت: تلاش ها برای تعیین وضعیت رکن آبادی و مفقودین حادثه منا ادامه دارد.

به گزارش چی 24 به نقل از فردا نیوز:
خانه ملت: حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه با بیان اینکه خانواده‌های یکایک جانباختگان حادثه منا از وزارت خارجه درخواست پیگیری حقوقی این حادثه را دارند، گفت: این موضوع در وزارت خارجه در حال بررسی است که یک مرجع حقوقی مشخص برای پیگیری حقوقی این حادثه توسط خانواده‌ها تعیین شود.

وی با اشاره به اینکه رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان کماکان جز مفقودین این حادثه است، افزود: تلاش‌ها برای تعیین وضعیت ایشان و دیگر مفقودین ادامه دارد.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه با بیان اینکه صراحتا به مقامات عربستان سعودی اعلام شده که خانواده‌های شهدا برای دفن خانواده خود در عربستان رضایت نداده‌اند، اظهار داشت: طی یادداشت رسمی به سفارت عربستان اعلام شده که همه خانواده‌هاخواهان بازگرداندن پیکر مطهر شهدای منا  به ایران اسلامی هستند.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه برنامه‌ای برای سفر وزیر امور خارجه به کشور عربستان وجود ندارد، تصریح کرد: وزیر بهداشت به نمایندگی از دولت برای رسیدگی به وضعیت حجاج  مجروح به عربستان سفر کرده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین