کد خبر: 17425595
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394
خانه » سایت های خبری » فردا نیوز » شایعه مرگ ۲ زائرایرانی درفرودگاه جده+عکس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

همزمان با انتشار خبر بازگشت کاروان حجاج ایرانی مدینه قبل که اعمال حج خود را انجام داده اند مطلبی جعلی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که با استناد به یک خبر ادعا می کند 2 زائر ایرانی در سالن ترانزیت فرودگاه جده بر اثر ورود ناگهانی یک کامیون فوت کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از فردا نیوز:
فارس: به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

با وقوع فاجعه اخیر «منا» و روبرو شدن خانواده‌های داغدار زائران با شوک شدید روحی، به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه‌ می‌شود در ارسال مطالب مرتبط با این موضوع دقت بیشتری کنند.

**شایعه**

همزمان با انتشار خبر بازگشت کاروان حجاج ایرانی مدینه قبل که اعمال حج خود را انجام داده‌اند مطلبی جعلی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که با استناد به یک خبر ادعا می‌کند 2 زائر ایرانی در سالن ترانزیت فرودگاه جده بر اثر ورود ناگهانی یک کامیون فوت کردند.


 

**واقعیت**

در حالی که بازگشت کاروان حجاج آغاز شده،‌ هیچ‌ حادثه‌ جدیدی در هنگام بازگشت حجاج رخ نداده است و تاکنون زائران به سلامت به شهرهای خود رسیده‌اند.

سانحه فرودگاه جده و مرگ 2 زائر ایرانی نیز مربوط به 2 سال گذشته است. در سال 92 ورود ناگهانی کامیون سعودی به محل استقرار زائران ایرانی در فرودگاه جده منجر به کشته شدن 2 زائر و مجروح شدن 2 تن شد.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین