کد خبر: 17426215
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394
خانه » سایت های خبری » فردا نیوز » مجازات افراد بدون پاسپورت در مرز عراق
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام از شش ماه حبس در انتظار تردد افراد بدون پاسپورت در مرز عراق هنگام اربعین خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از فردا نیوز:
مهر: سردار علی دولتی به مناسبت هفته نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران و رسانه های گروهی ایلام اظهار داشت: استان ایلام همواره یکی از امن ترین استانهای کشور بوده و در بسیاری از جرائم به لحاظ فراوانی، در رتبه های آخر استانهای کشور قرار دارد.

وی بیان داشت: هم اکنون دو برنامه مهم توسط فرماندهی انتظامی استان ایلام برای سال جاری تدوین شده که یکی از مهمترین آنها برقراری نظم و امنیت و تسهیل تردد زائران در ایام اربعین است.

فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد: هم اکنون تمام امکانات و مقدمات لازم و آنچه وظایف نیروی انتظامی است برای تسهیل در تردد و همچنین برقراری نظم و امنیت و کنترل ترافیک انجام شده است.

وی افزود: یکی از مهمترین اقدامات نیروی انتظامی افزایش گیت های ورود و خروج در مرز مهران بوده است که علاوه بر این تعداد نیروهای گذرنامه در مرز نیز افزایش می یابند.

سردار علی دولتی با اشاره به اینکه طی نشست فرماندهان مرزبانی ایران و عراق مقرر شده تنها ورود و خروج با داشتن ویزا و پاسپورت امکان پذیر است، گفت: در همین زمینه مسئولان عراقی اعلام کرده اند، شش ماه حبس برای افرادی که بدون پاسپورت وارد خاک عراق شوند در نظر گرفته شده است.

وی افزود: حتما مردم در این زمینه با مسئولان همکاری کنند و قانون را مد نظر قرار داشته باشند.

دولتی در ادامه با اشاره به زیرساختهای استان ایلام برای ایام اربعین نیز اظهار داشت: هم اکنون اقدامات خوبی در حال انجام است ولی نیاز به کار بیشتر به خصوص در محورهای ارتباطی استان وجود دارد.

فرمانده انتظامی استان ایلام عنوان کرد: طی سال جاری در استان ایلام شاهد کاهش ۱۷ درصدی سرقتهای مهم، یک درصدی سرقتهای خرد و ۸۳ درصدی سرقتهای مسلحانه بوده ایم.

وی ادامه داد: همچنین طی شش ماهه نخست سال، قتل ها ۱۲ درصد کاهش و کشفیات مخدر در ۳۵ درصد افزایش در استان داشته است.

وی عنوان کرد: یکی از مهمترین مشکلات استان بحث تصادفات برون شهری و متوفیان بوده که در این زمینه متاسفانه شاهد رشد بودیم. البته در تصادفات درون شهری این آمارها در استان از کاهش برخوردار بوده است.

سردار دولتی بیان داشت: در استان ایلام طی سال جاری ۱۰۰ درصد جرائم سایبری که بیشتر شامل انتشار عکس و فیلم های خصوصی مردم بوده، کشف شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین