کد خبر: 17426221
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 مهر 1394
خانه » سایت های خبری » فردا نیوز » `آیینه های صبور` تجلیل از قهرمانان جنگ است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: همایش `آیینه های صبور` یک نوع تقدیر و تجلیل از کسانی است که آگاهانه خودشان را وقف کمک به قهرمانان جنگ کردند و از کسانی که این عمل زیبا وخدا پسنده را انجام می دهند، باید تشکر کرد

به گزارش چی 24 به نقل از فردا نیوز: یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: همایش "آیینه های صبور" یک نوع تقدیر و تجلیل از کسانی است که آگاهانه خودشان را وقف کمک به قهرمانان جنگ کردند و از کسانی که این عمل زیبا وخدا پسنده را انجام می دهند، باید تشکر کرد.
 
مجتبی رحماندوست در گفتگو فردا این همایش را مثبت ارزیابی کرده و اظهار داشت: در طول سال های بعد از جنگ بسیاری از خانواده های جانبازان بوده اند که شاید بنیاد شهید هم به سراغ آنها نرفته و از سوی دیگران هم تقدیر نشده اند، اما تنها کسی که همیشه از جانباز تقدیر کرده و اموراتش را انجام داده است، همسر اوست.

نماینده مردم تهران افزود: بنابراین همایش "آیینه های صبور" یک نوع تقدیر و تجلیل از کسانی است که آگاهانه خودشان را وقف کمک به قهرمانان جنگ کردند و از کسانی که این عمل زیبا وخدا پسنده را انجام می دهند، باید تشکر کرد.

وی در ادامه بیان کرد: در این سلسله همایش ها باید کسانی حضور یابند و سخنرانی کنند که حرف مهم و اصلی را آنها می زنند و تمام عمرشان را در این فضاها زندگی کرده اند، یعنی همسران جانبازان که سال هاست از آنها پرستاری کرده اند. 

رحماندوست با بیان اینکه باید همسران جانبازان را نسبت به کار شرافتمندانه ای که انجام می دهند، تشویق کنیم، اضافه کرد: در عین حال این وظیفه حکومت است که نیازهای این عزیزان را برطرف کند تا آنها محتاج کسی نشوند.

وی گفت: ولی آن چیزی که مهم تربوده و باید در این مکان ها مورد توجه قرار گیرد، پاداش الهی این بزرگواران است.

رحماندوست با اشاره به اینکه مردم در کمک و ادای دین به جانبازان چیزی کم نگذاشته اند، بیان کرد: از اول انقلاب تاکنون این بار انقلاب بر دوش آن ها بوده است به ویژه در زمان جنگ این مردم بودند که به بیمارستان ها مراجعه و برای پرستاری وعیادت از جانبازان خود را حاضر می کردند.
این نماینده مردم تهران اضافه کرد: در این مورد ما هیچ وقت از مردم گلایه ای نداشته ایم، چرا که مردم در انجام وظایف ایثارگری و حمایت از ایثارگرانشان پیش قدم بوده اند.

وی افزود: نظام، بخشی از وظایف خود را در این مورد انجام داده اما طبیعتا من معتقدم بعضا یک نوع محاسبات مادی در حمایت از جانبازان می کنند.

رحماندوست گفت: نظام کارهای خدماتی خود را می دهد ولی باید بیش از اینها تلاش کند تا به خدماتی که ایثارگران انجام داده اند، برسد و در مجموع کارهایی که نظام انجام داده است در مقام مقایسه با ایثارگری  ایثارگران و جانبازان کافی نبوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همسران جانبازان همواره پشتوانه، کمک فکری، تکیه گاه و آرام بخش بوده اند و زمانی که جانبازان در جبهه و جنگ جانفشانی می کردند، با تقویت روحیه آنها را تشویق می کردند.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین