کد خبر: 174353286
تاریخ انتشار: سه شنبه 11 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » افزایش تقاضا برای فراگیری دین اسلام در آلمان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ نتایج نظرسنجی یک نهاد اطلاع رسانی دولتي در آلمان نشان می دهد در 800 مدرسه در سراسر آلمان حدود 55 هزار دانش آموز در کلاس‌های فراگيری دين اسلام شرکت دارند.

این نظرسنجی که مرکز اطلاع رسانی مسائل مرتبط مهاجرت، پناهندگی و یکپارچه سازی مهاجران تحت نظر وزارت فرهنگ آلمان آن را انجام داده است، روز دوشنبه در خبرگزاری رسمی آلمان و رسانه‌های محلی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی؛ نتایج این نظرسنجی نشان می دهد بیش از 800 مدرسه در سراسر آلمان آموزش دین اسلام را برای دانش آموزان مسلمان در برنامه‌ آموزشی خود گنجانده اند و حدود 55 هزار دانش آموز در 16 استان این کشور در این کلاس‌ها شرکت دارند.

براساس این نظرسنجی، شمار دانش آموزانی که در کلاس‌های آموزشی دین اسلام شرکت دارند به طور قابل توجهی نسبت به سال 2016 افزایش یافته است.

براساس برآوردهای وزارت آموزش آلمان، در سال 2016 چهل و دو هزار دانش آموز در این کلاس‌ها شرکت کردند.

به رغم افزایش این کلاس‌ها، اما تعداد این کلاس‌ها تقاضای بالای دانش آموزانی را که می خواهند در این کلاس‌ها شرکت کنند، جوابگو نیست.

نظرسنجی قبلی که سال 2008 از سوی نهاد غیردولتی کنفرانس اسلامی آلمان انجام شد، نشان می داد که 650 هزار دانش آموز مسلمان 6 تا 16 ساله می خواهند در کلاس‌های آموزش دين اسلام شرکت کنند.

جمعیت مسلمانان آلمان حدود پنج میلیون نفر از مجموع 82 میلیون نفر جمعيت اين کشور است.
...................
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین