کد خبر: 174602990
تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » موج حمله به `ایاد علاوی` را سبب شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ ویدئویی منتسب به «ایاد علاوی» معاون رییس جمهوری عراق در فضای مجازی عراق منتشر شده است که وی در راستای تبلیغات انتخاباتی خود در حین گشت و گذار در منطقه سنی نشین "اعظمیه" در شمال بغداد در جمع شهروندان عراقی می گوید: مردم عراق عامل ویرانی عراق هستند.

وی در این نوار ویدئویی در پاسخ یک افسر نظامی عراق که با علاوی سخن می گوید و خطاب به او اظهار می دارد که شما سیاسیون در قبال مردم عراق مسوول هستید و باعث تخریب عراق شده اید، پاسخ می دهد که "عامل ویرانی عراق، خود مردم هستند."

بر اساس این ویدئو معاون رییس جمهوری عراق همچنین گفته است: "هیچ پست حکومتی ندارد." امری که باعث تعجب مخاطب شده و به او می گوید که "شما! معاون رییس جمهور هستید" اما او بار دیگر منکر داشتن پست حکومتی می شود.

بعد از انتشار گسترده این نوار ویدئویی در سطح شبکه های اجتماعی، موجی از حمله به این سرلیست ائتلاف "الوطنیه" عراق آغاز شد و از این سوال در بین برخی کاربران عراقی مطرح شده است که اگر علاوی هیچ پست حکومتی ندارد، پس چرا بابت پست معاونت ریاست جمهوری از خزانه دولت حقوق می گیرد.

"مشعان الجبوری" نماینده پارلمان عراق این نوار ویدئویی را در صفحه شخصی خود بازنشر کرده و نوشته است که ایاد علاوی در این نوار ویدئویی با توهین به مردم عراق، به آنها وعده نابود کردن کشورشان را داده است.

الجبوری گفته است که "این مردم عراق نبودند که عراق را نابود کردند بلکه این شما و شرکای شما بودید که عراق را به ویرانی کشاندید."

برخی رسانه ها و فعالان سیاسی ایاد علاوی و فهرست انتخاباتی او (الوطنیه) را متهم کرده اند که در این دوره از انتخابات مورد حمایت مالی و ویژه عربستان سعودی است. الوطنیه این اتهامات را رد می کند.

.....................
پایان پیام/ 101

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین