کد خبر: 17470728
تاریخ انتشار: شنبه 11 مهر 1394
خانه » سایت های خبری » هم اندیشی » فاجعه منا نشان دهنده جاهلیت مدرن حاکمان سعودی است / رفتار عربستان زشت، نفرت انگیز و بی منطق بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
جانشین فرمانده کل سپاه مطرح کرد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: واقعه منا نشان دهنده جاهلیت مدرن حاکمان عربستان سعودی است.

به گزارش چی 24 به نقل از هم اندیشی:
فاجعه منا نشان‌دهنده جاهلیت مدرن حاکمان ‌سعودی است / رفتار عربستان‌ زشت، نفرت‌انگیز و بی‌منطق بود
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در همایش اقتدار ملی، توسعه پایدار و امنیت مردمی که به همت قرارگاه حمزه سیدالشهدا در حسینیه سپاه شهدای آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: جان باختن هزار تن از مسلمانان در حادثه منا همه مردم جهان را متاثر کرد و این موضوع مصداق جاهلیت مدرن است.

 
وی تصریح کرد: این واقعه نشان داد رژیم حاکم بر عربستان سعودی رژیمی است که می‌خواهد مفاهیم و باورهای جاهلیت را با مدرنیست پیوند زند و این امر غیرممکن است.

 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: عدم مسئولیت‌پذیری، فقدان توانمندی مدیریتی، غفلت، کبر، فقدان عاطفه و احساس سبب شد دولت آل‌سعود همانند سلاح کشتار جمعی در لحظه‌ای که مسلمانان برای انجام اعمال حج در آرامش در حال حرکت بودند، در صحرای گرم و سوزان مظلومانه جان دهند.

 
این مسئول با بیان اینکه ماموران رژیم آل‌سعود کوچک‌ترین حرکتی برای نجات مسلمانان انجام ندادند، تصریح کرد: جان باختن بیش از 5 هزار زائر که برخی از آمار جدید حکایت از 8 هزار نفر را دارد، مصداق این امر است که شیرازه این رژیم از هم گسیخته شده و در حال سقوط است.

 
سلامی خاطرنشان کرد: رفتار دولت سعودی حتی بعد از واقعه منا، زشت، نفرت‌انگیز، بی‌منطق، مسئولیت‌ناپذیر، ناتوان و فاقد ارائه پاسخ است، زیرا تا به امروز رقم درستی از جان‌باختگان ارائه نکرده‌اند.

 
وی ادامه داد: فقدان انضباط و تولید بی‌اعتمادی رژیم آل‌سعود نشان می‌دهد که رژیم آل‌سعود عناصر لازم برای حمایت سیاسی از حاکمیت خود را ندارد.

 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عربستان خود را در باتلاقی به نام یمن گرفتار کرده‌است، ادامه داد: ایران اسلامی از هیچ‌گونه حمایت سیاسی و معنوی به کشور یمن دریغ نمی‌کند.

 
انتهای پیام/

د

منبع : فارس

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین