کد خبر: 17471106
تاریخ انتشار: شنبه 11 مهر 1394
خانه » سایت های خبری » هم اندیشی » سوء تدبیر در حادثه منا / این حادثه باید پیگیری شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
امام جمعه اراک:

امام جمعه اراک گفت: حادثه منا مشکوک بوده و سوء تدبیر در این رخداد موج می زند.

به گزارش چی 24 به نقل از هم اندیشی:
سوء تدبیر در حادثه منا / این حادثه باید پیگیری شود
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه امروز اراک اظهار کرد: انتظار داریم سیاست‌مداران و علمای اسلام برای اداره مکه و مدینه که خانه امن الهی است تدبیر کنند و ضروری است در این امر مهم جهان اسلام به خود بیاید.

وی بیان کرد: حادثه منا از اذهان عمومی فراموش نخواهد شد و جوامع بین‌المللی باید سکوت خود را در رابطه با این فاجعه اسف‌بار بشکنند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: اگر سردمداران آل سعود عاقلانه رفتار و برنامه‌ریزی می‌کردند نباید این حادثه اتفاق می‌افتاد.

دری‌نجف‌آبادی خاطر‌ نشان کرد: در اربعین سال گذشته میلیون‌ها نفر در مراسم عزاداری امام حسین(ع) شرکت کردند و به کسی آسیبی وارد نشد، اما دولت عربستان نتوانست از دو میلیون حاجی محافظت کند که این موضوع نشانگر ضعف این دولت در اداره مراسم حج است.

وی در ادامه با بیان اینکه عید غدیر خم جوهره دین و دعوت همه انبیا است، تاکید کرد: همه پیامبران قوم خود را به رعایت عدالت دعوت کرده‌اند و عید غدیر خم عید عدالت و امامت است و این دو مؤلفه با یکدیگر آمیخته هستند.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه تمام اهداف پیامبر(ص) در وجود امام علی(ع) تحقق پیدا کرد، افزود: امام علی(ع) شاخصی برای دین اسلام است و می‌توان از ایشان به عنوان میزان قضاوت، حق و باطل، حکومت اسلامی و... یاد کرد.

دری‌نجف‌آبادی ادامه داد: در دوران کنونی بسیاری از حکومت‌ها و حزب‌ها مانند داعش، آل سعود، صدام و... ادعای اسلام می‌کنند، اما در عمل هزاران فرسنگ با اسلام اصیل فاصله دارند، زیرا اسلام محمدی اسلامی ناب و اصیل است.

وی با بیان اینکه حکومت‌ها دو گروه هستند، گفت: برخی از حکومت‌ها اصالت دارند و به جنایت می‌پردازند و برخی از حکومت‌ها بر اساس وظیفه، ادای دین و احیای حقوق مردم را در ریشه خود دارند که حکومت علوی در این گروه قرار می‌گیرد.

خطیب جمعه اراک اظهار کرد: ملت ایران آزادی را در مکتب اهل بیت(ع) آموخته و هر چقدر در این راه شهید بدهد باز به راه خود ادامه خواهد داد.

دری‌نجف‌آبادی با بیان اینکه تقوا همیشه مورد تاکید پیامبران بوده است، تصریح کرد: وقتی تقوا باشد افراد حقوق یکدیگر را رعایت می‌کنند و بر همین اساس است که در دین اسلام بر رعایت تقوا بسیار تاکید شده است.

وی خاطر‌ نشان کرد: در سوره طلاق آمده است اگر خانواده محیط تقوا و عفاف باشد اختلاف و طلاق در آن کاهش پیدا می‌کند و چون جامعه ترکیبی از خانواده‌ها است با سالم سازی این نهادها جامعه نیز سالم خواهد شد.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه اسلام می‌خواهد تک تک افراد جامعه پاک باشند، افزود: اگر جامعه‌ای از فساد و ناپاکی رنج می‌برد، تقوا بزرگترین پشتوانه و سرمایه‌ای است که می‌تواند آن را از آلودگی‌ها رها کند.

دری‌نجف‌آبادی تاکید کرد: تقوا ضمانتی درونی است و افراد را از نفس خود حفظ و صیانت می‌کند.

انتهای پیام/
د

منبع : فارس

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین