کد خبر: 17471286
تاریخ انتشار: شنبه 11 مهر 1394
خانه » سایت های خبری » هم اندیشی » نامه لاریجانی به بین المجالس اسلامی برای پیگیری حادثه منا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رییس مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با رییس مجلس کرواسی گفت: در این دیدار درباره اوضاع منطقه و تروریست مذاکره کردیم که با کشور کرواسی همفکری خوبی در مقابله با تروریسم داریم.

به گزارش چی 24 به نقل از هم اندیشی:
نامه لاریجانی به بین المجالس اسلامی برای پیگیری حادثه منا
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: علی لاریجانی روز شنبه پس از دیدار با یوسیپ لکو اظهار داشت: زمینه های همکاری اقتصادی، فرهنگی و علمی بین جمهوری اسلامی ایران و کرواسی مهیا است.
لاریجانی با اشاره به مذاکرات امروز با رییس مجلس نمایندگان کرواسی اظهار داشت: در مذاکرات امروز در مورد زمینه های سرمایه گذاری مشترک و در مورد قلمروهایی که تجار کروات می توانند فعالیت کنند، بحث هایی صورت گرفت.
وی اضافه کرد: بنا شد مذاکرات در این راستا با اتاق بازرگانی ادامه یابد.
رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همکاری های دانشگاهی و علمی مورد علاقه دو طرف بوده و گسترش همکاری های فرهنگی و هنری زمینه دیگری است که دو طرف دنبال می کنند.
لاریجانی با تاکید بر این که همکاری های پارلمانی بین دو کشور صمیمانه است، افزود: ما از این ظرفیت برای گسترش سایر زمینه ها استفاده می کنیم.
وی یادآور شد: بخشی از مذاکرات درباره مسایل منطقه ای و بحران های تروریستی منطقه بود که ما در این راستا همفکری خوبی داشتیم.
وی با تاکید بر این که کرواسی کشور دوست ما است و ما یک سابقه همکاری خوب با این کشور داریم اظهارامیدواری کرد سفر رییس پارلمان کرواسی به ایران بر گسترش روابط دو کشور موثر باشد.

**نامه لاریجانی به بین المجالس اسلامی برای پیگیری حادثه منا
لاریجانی همچنین درباره فاجعه منا گفت: موضوع حادثه منا در بین المجالس اسلامی در حال پیگیری است و در همین راستا نامه ای به بین المجالس نوشته ام.
وی با بیان این که روح جمعی جامعه ایران امروز متاثر از حادثه غمناک و دردناک منا است، افزود: در دیدار امروز، رییس مجلس نمایندگان کرواسی تسلیت ملت کرواسی به ملت ایران را ارایه کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از این همه فراز و نشیب بالاخره امروز پیکر بیش از 100 هموطن به کشورمان بازگشت و ما امیدواریم در اسرع وقت بقیه پیکرها به ایران بازگردند.
لاریجانی با تاکید بر این که ما خواهان این هستیم بقیه پیکرها با احترام و تکریم بازگردند و برایشان مضجع درنظر بگیریم، افزود: این حادثه دردآور است و باید پیگیری های لازم انجام شود تا دیگر تکرار نشود.
د
منبع : ایرنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین