کد خبر: 17471973
تاریخ انتشار: شنبه 11 مهر 1394
خانه » خبر گزاری ها » تسنيم نيوز » طرح سنای آمریکا برای غارت اموال ایران قبل از لغو تحریم ها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کمیته بانکی سنای آمریکا در حال پیش بردن طرحی در خصوص لغو ممنوعیت صادرات نفت این کشور است، اما اصلاحیه ای به این طرح اضافه شده که اجازه برداشت از حساب ایران برای اجرای احکام صادره علیه ایران در دادگاه های آمریکا را می دهد.

به گزارش چی 24 به نقل از تسنيم نيوز:

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری واشنگتن اگزمینر، کمیته بانکی سنای آمریکا در حال پیش بردن طرحی در خصوص لغو ممنوعیت صادرات نفت این کشور است، اما اصلاحیه ای به این طرح اضافه شده که می تواند مانع از به نتیجه رسیدن آن شود.
طرح لغو ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا، که توسط هیدی هیتکمپ، سناتور دموکرات ارائه شده، در صورت تصویب موجب برداشته شدن ممنوعیت اعمال شده در دهه 1970 خواهدشد. این ممنوعیت در واکنش به تحریم نفتی اعراب برقرار گردیده بود. اما روز پنجشنبه، اصلاحیه ای به این قانون اضافه شده که هیتکمپ آن را یک «قرض سمی» توصیف کرده است.
این اصلاحیه مستلزم این است که ایران تمام خساراتی که بر اساس رای دادگاه های آمریکایی محکوم به پرداخت آنها به شهروندان آمریکایی آسیب دیده در حملات گروه های مقاومت شده را پرداخت نماید تا تحریم ها علیه ایران در سال آینده به عنوان بخشی از توافق هسته ای برداشته شود.
هیتکمپ گفت، من «ناامید هستم از اینکه ما بحث را به این مسیر برده ایم.» اما «من فکر می کنم که ما همچنان می توانیم این طرح را پیش ببریم.»
این طرح که با 13 رای موافق در برابر 9 رای مخالف در کمیته بانکی به تصویب رسیده، قرار است به صحن سنا برود. مصوبه مشابهی نیز در ماه جولای با پیشنهاد کمیته انرژی به تصویب رسید.
انتظار می رود مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده در مورد لغو ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا تصمیم گیری کند. هیتکمپ گفت: «من فکر می کنم ما همچنان به بحث در مورد این موضوع گسترده ادامه خواهیم داد... تا ببینیم چگونه می توانیم کارها را درست کنیم.»
انتهای پیام// 175

R1012128/P1012122

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین