کد خبر: 17471974
تاریخ انتشار: شنبه 11 مهر 1394
خانه » خبر گزاری ها » تسنيم نيوز » مراکز مشاوره و درمان در دانشگاه های پیام نور راه اندازی می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور:

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور گفت: مراکز مشاوره و درمان در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور راه اندازی می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از تسنيم نيوز:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، کریم نجفی برزگر ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران که به منظور ارائه خدمات بهتر به دانشجویان و اطلاع رسانی دقیق در زمینه مسائل اجتماعی، فرهنگی و دانشجویی برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با 750 هزار دانشجو و 4 هزار عضو هیئت علمی از بزرگترین دانشگاه‌های دولتی است.

نجفی افزود: دانشگاه پیام نور 500 مرکز در سراسر کشور  دارد و جزو 10 دانشگاه برتر دنیا در حوزه آموزش مجازی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از شاخصه‌های دانشگاه پیام نور این است که به عنوان دانشگاهی فرهنگی شناخته شده و
دانشگاه اگر با اندیشه اسلامی پیوند بخورد افق‌های بالای اخلاقی و علمی را می‌تواند کسب کند.

نجفی با اشاره به اینکه سال گذشته و نامگذاری آن که سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده بوده، گفت: به همین منظور دانشگاه پیام نور جشنواره‌هایی در حوزه‌های مختلف از جمله قرآن برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه در سال 93، 383 کرسی آزاد اندیشی در سراسر کشور برگزار شده است، تصریح کرد: طی 5 ماه در سال 94 نیز شاهد برگزاری 114 کرسی آزاد اندیشی در کشور بوده‌ایم.

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام نور را عنصر فعال حرکت های علمی و فرهنگی دانست و افزود: دانشگاه پیام نور افق های بالای علمی را داراست و با توجه به اینکه موفقیت و اختراعات کشور در دنیا بی نظیر است، باید تلاش کنیم جایگاه کشور آنگونه که شایسته است، نشان داده شود.

نجفی با اشاره به سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، مصوبه شورای عالی فرهنگی است و نکته مهم آن این است که جامعه دانشگاهی خود را بشناسیم.

وی گفت: دانشگاه پیام نور باید بتواند اندیشه‌های اسلامی را در دانشجوها زنده کند و دانشجوها به سمتی سوق داده شوند که علم و اخلاق را توام با هم داشته باشند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور از پیش بینی شدن برگزاری جشنواره عفاف و حجاب در دانشگاه‌های پیام نور خبر داد و اظهار داشت: در حوزه شعر و ادب نگاه ویژه‌ای به فرهنگ اهل بیت(ع) داشتیم و نسبت به مصادیق اسلامی شدن دانشگاه‌ها توجه خاصی شده است.

نجفی با بیان اینکه سال گذشته پیوست نگاری فرهنگی را دانشگاه پیام نور داشته است، گفت: در جشنواره ملی حرکت که امسال به میزبانی استان گیلان برگزار شد، اختراعات خوبی ارائه شده و وصل شدن این اختراعات به شبکه صنعت سبب پویایی صنعت کشور می‌شود.

وی با اشاره به رایزنی دانشگاه پیام نور با صندوق حمایت از مخترعان، تصریح کرد: این صندوق قول مساعدت در زمینه تجاری سازی اختراعات داده است.

نجفی با بیان اینکه اگر جامعه اسلامی در حوزه اقتصاد و فرهنگ فعال باشد، پویایی جامعه اتفاق می‌افتد، افزود: نگاه دانشگاه پیام نور به مراکز استان خراسان رضوی نگاهی ویژه است و برنامه‌هایی مثل کنگره ملی برق، همایش بین المللی فضل بن شاذان از جمله برنامه‌های درنظر گرفته شده برای استان است.

وی خاطرنشان کرد: همدلی و همزبانی در دانشگاه‌ها باید محسوس تر از عرصه‌های دیگر احساس شود و همبستگی کشور نیز حفظ شود.

نجفی از فعالیت 2 هزار و 400 انجمن علمی در دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: 313 انجمن اختراعات خود را در جشنواره ملی حرکت عرضه و ثبت کردند که 53 اختراع به عنوان اختراع برتر شناخته شد.

وی با بیان اینکه سرانه فرهنگی برای هر دانشجو 80 هزار تومان بوده است، خاطرنشان کرد: از این مبلغ تنها 35 هزار تومان از دانشجویان اخذ شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به ایجاد شدن گروه‌های مشاوره دانشجویی در دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور، اظهار داشت: مراکز مشاوره و درمان نیز در حال احداث هستند.

نجفی ثمره چنین فعالیت‌هایی را پویایی فرهنگی، اقتصادی و اخلاقی جامعه دانست و گفت: تمامی دانشگاه‌های پیام نور موظف هستند دانشجویان خود را یک مرتبه به مشهد مقدس اعزام کنند.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور 20 درصد از بودجه خود را از دولت می‌گیرد و دانشگاه ظرفیتی ایجاد کرده که بیشترین قبولی را در بین دانشگاه ها دارد.

انتهای پیام/

R41347/P1330

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین