کد خبر: 17471975
تاریخ انتشار: شنبه 11 مهر 1394
خانه » خبر گزاری ها » تسنيم نيوز » زمینه استقرار صنایع تبدیلی در شهرستان داورزن فراهم می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس سازمان صنایع کوچک ایران در سبزوار:

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: وجود معادن سنگ لاشه،کرومیت و سنگ های ساختمانی ظرفیت خوبی را برای احداث صنایع تبدیلی در داورزن فراهم می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از تسنيم نيوز:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، سید محمد علی ابریشمی ظهر امروز در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح  ناحیه صنعتی داورزن ااظهار داشت: این پروژه در توسعه شهرستان داورزن نقش مهم و بسزایی دارد.

ابریشمی با بیان اینکه شهرستان داورزن زمینه خوبی در حوزه تولید گیاهان دارویی و معدن دارد، افزود: وجود معادن سنگ لاشه،کرومیت و سنگ‌های ساختمانی ظرفیت خوبی را برای احداث صنایع تبدیلی در این بخش فراهم می‌کند.

وی افزود: شهرستان داورزن از ظرفیت خوبی در حوزه کشت گیاهان دارویی و ادویه جات دارد که می‌توان با جذب سرمایه گذاران شرایط احداث صنایع تبدیلی این بخش را در ناحیه صنعتی داورزن فراهم کرد.

محمد رضا محسنی ثانی، نماینده مردم سبزوار نیز در این مراسم اظهار داشت: احداث این پروژه از مهمترین دغدغه‌ها و مطالبات مسئولان و مردم این منطقه بود.

محسنی ثانی با بیان اینکه این پروژه در زمینی به ابعاد 50 هکتار به بهره برداری خواهد رسید تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و وعده مسئولان در زمینه تامین اعتبارات امیدواریم پروژه در مدت 2 سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه طرح ناحیه صنعتی شهرستان داورزن از مهمترین پروژه‌هایی است که در این منطقه کلنگ زنی شده است خاطرنشان کرد: داورزن از ظرفیت‌های خوبی در حوزه معدن و کشاورزی بهره مند است که برخی از محصولات آن نیز به دیگر نقاط استان و کشور صادر می‌شود.

محسنی ثانی با بیان اینکه سالانه بیش از 15 هزار تن فلفل از مزارع کشاورزی شهرستان داورزن برداشت می‌شود خاطرنشان کرد: بیش از 35 کارگاه فلفل کوبی در روستای بیزه این شهرستان به روش سنتی، این محصول را تبدیل به پودر فلفل می‌کنند که با احداث این شهرک صنعتی زمینه برای ساخت کارگاه‌های مجهز و کارخانه‌های تولیدی در این حوزه فراهم خواهد شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان داورزن در حاشیه محور بین المللی سبزوار-تهران  مشهد قرار گرفته است گفت: احداث این شهرک صنعتی که در حاشیه همین محور قرار دارد، در رشد و توسعه شهرستان تاثیر جدی خواهد داشت

وی با بیان اینکه بخش زیادی از مردم شهرستان ظرف 30 سال گذشته به دلیل نبود شغل و خشکسالی مجبور به مهاجرت شده اند بیان کرد: احداث این شهرک صنعتی قطعا در توسعه اشتغال زایی در منطقه و جلوگیری از بیکاری جوانان تحصیل کرده شهرستان و مهاجرت آنان موثر است.

انتهای پیام/

R41347/P41470

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین