کد خبر: 17472234
تاریخ انتشار: شنبه 11 مهر 1394
خانه » خبر گزاری ها » تسنيم نيوز » بعد از انتخابات مجلس عملکرد دولت روحانی را نقد می کنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
عارف در دیدار اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران:

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: بعد از برگزاری انتخابات مجلس فرصت خوبی است کارنامه عملکردی دولت در حوزه های مختلف در بوته نقد منصفانه قرار بگیرد.

به گزارش چی 24 به نقل از تسنيم نيوز:

به گزارش حوزه احزاب محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در دیدار اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان مازندران با تبریک عید سعید غدیر و گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان فاجعه منا،گفت: جمهوری اسلامی ایران مطمئناً از تمامی ظرفیت‌های دیپلماتیک خود برای پی بردن به علت فاجعه منا استفاده خواهد کرد و برخی کارشکنی‌هایی که از سوی مقامات عربستان صورت می‌گیرد نمی‌تواند مانعی برای کشف حقیقت باشد.

وی ادامه داد: از دست دادن  تعدادی از هموطنان عزیزمان در مناسک حج غم بسیار سنگینی است که شاید تا مدت‌ها از یادها نرود؛ ولی باید به مسئولان دستگاه دیپلماسی و دیگر نهادها فرصت داد که با جدیت و ملاحظه همه جوانب و با همکاری دیگر کشورهای اسلامی درباره فاجعه منا گزارشی جامع تهیه کنند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان مازندران در همه بخش‌ها دارای پتانسیل‌های فروانی است، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی،گردشگری و آموزش عالی در استان مازندران وجود دارد می‌تواند در توسعه و پیشرفت کشور مؤثر باشد، اما متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم از پتانسیل‌های عظیم مازندران به نحو مطلوب استفاده کنیم.

عارف با اشاره به رأی 60 درصدی استان مازندران به دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری،گفت: استان مازندران پیشتاز تفکر اصلاح طلبی در کشور است؛ مردم این استان هم مؤمن و متعهد به ارزش‌های اسلامی و هم طرفدار تفکر اصلاح‌طلبی هستند، هر چند عده‌ای می‌خواهند بگویند مردم مازندران علاقه‌ای به تحول خواهان ندارند؛ ولی میزان آرای دکتر روحانی در استان مازندران نشان می‌دهد نمی‌توان با زور خلاف آنچه که مردم طرفدار آن هستند به جامعه القاء کرد.

وی تأکید کرد: مردم می‌خواهند روندی که در خرداد 92 در کشور شروع شد، ادامه پیدا کند و برای استمرار این روند باید تلاش کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به همگرایی اصلاح طلبان در آستانه انتخابات مجلس ادامه داد: اصلاح طلبان در راهبردها هیچگونه اختلافی ندارند، راهبرد اصلی اصلاح طلبان مشارکت حداکثری مردم و  کسب اکثریت مجلس است.

عارف تأکید کرد: ما مجلسی می‌خواهیم که نماد ادب و متانت باشد، مجلسی می‌خواهیم که در آن به مسئولی توهین و فحاشی نشود، مجلسی می‌خواهیم که رقیب دولت نباشد، مجلسی می‎خواهیم که نمایندگان آن در طراز ملت بزرگوار ایران باشند و مجلسی می خواهیم که در رأس امور باشد.

وی با بیان اینکه انتخابات باید در یک  فضای رقابتی و عادلانه  و با حضور حداکثری مردم برگزار شود، تصریح کرد: اصلاح‌طلبان در مقایسه با رقیب خود از تفاهم و وحدت خوبی برخوردارند. در برخی مواقع برای رسیدن به وحدت حداکثری لازم  است از حق خود بگذریم. شخصاً تا آنجا که توانسته‌ام کوتاه آمده‌ام البته کوتاه آمدن به این معنا نیست که هویت اصلاح طلبی خود را به حراج بگذارم و مطمئناً هیچگاه این کار را نخواهم کرد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در واکنش به اظهارنظر برخی حاضرین در جلسه درباره ضرورت نقد عملکرد دولت تدبیر و امید، گفت: باید در نقد عملکرد دولت جانب انصاف را رعایت کنیم و در نظر داشته باشیم که دولت تدبیر و امید در چه شرایطی روی کار آمد؛ البته بعد از برگزاری انتخابات مجلس فرصت خوبی است کارنامه عملکردی دولت در حوزه‌های مختلف در بوته نقد منصفانه قرار بگیرد.

عارف در پایان از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران خواست با هماهنگی با شخصیت‌های اصلاح طلب استان در شناسایی نیروهای توانمند و متخصص برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس تلاش کنند.

انتهای‌پیام/

R1014131/P1011115

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین