کد خبر: 17472235
تاریخ انتشار: شنبه 11 مهر 1394
خانه » خبر گزاری ها » تسنيم نيوز » خط مقاومت ضد استکباری جنوب در استان بوشهر شکل گرفت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
امام جمعه بوشهر:

امام جمعه بوشهر گفت: با حکم دفاع عالمان بزرگ و وجود سردارانی چون رئیسعلی دلواری و شهید نادر مهدوی خط مقاونت استکبار و استعمار ستیزی استان بوشهر شکل گرفته است.

به گزارش چی 24 به نقل از تسنيم نيوز:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، آیت‎الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در کنگره شهید شاخص ملی شهید نادر مهدوی با بیان اینکه استان بوشهر دارای تاریخ درخشانی در حوزه دفاع و استعمار  و استکبار ستیزی است اظهار داشت: استان بوشهر با سابقه‎ای بیش از 2 قرن حماسه و مقاومت پرچمدار دفاع از خلیج نیلگون فارس است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر استان ولایت و ولایتمداری است  گفت: دفاع مردم استان بوشهر همیشه حول محور ولایت بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جبهه ضد اسلامی کفار و منافقین توسط پیامبراسلام(ص) شکل گرفته افزود: از ابتدای تشکیل نظام اسلامی توسط پیامبر جبهه ضد اسلامی کفار و منافقین تشکیل شده و تاریخ پر فتوح اسلام همواره تهاجمات سخت و نرم دشمنان تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس اسلامی هر گاه در پرتو ولایت بود سبب ارتقا سطح اسلام شده گفت: دفاع مقدس هر گاه در پرتو ولایت بود گذشته از دفع سبب ارتقا اسلام در ابعاد گوناگون شده است.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه دفاع مقدس هرگاه در حریم ولایت نبود نظام اسلامی دچار چالش و آسیب‎های جدی شده گفت: دفاع مقدس 8 ساله ایران اسلامی اوج ولایت مداری در تاریخ اسلام و ایران است ومدرسه‌ای باشکوه برای تاریخ کنونی و آینده قلمداد می‎شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه دفاع مقدس مدرسه عرش الهی است که استادان آن شهدا هستند افزود: کسانی که می‎خواهند خط نور کمال را طی کنند بر بال راهیان نور می‎نشینند واز طریق مدرسه کمال شهدا به معراج می‎رسند.

وی، افزود: کاروان راهیان نور، کاروان حرکت نبوی، علمی و فاطمی است که در راستای صراط مستقیم در عرصه کمال انسان است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه شهید خود به عرش می‎رسد گفت: شهید خود به عرش می‎رود و آموزه‎های خود را به زمین‎نیان به ودیعه می‎گذارد تا مردم بیاموزند، جاد کنند و به اوج برسند.

صفایی بوشهری، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مهدوی بیان کرد: شهید نادر مهدوی و همرزمانش چنان اوج گرفتند که به هیچ صورت ابهت آمریکا و دیگر قدرت‎ها را ملاحضه نمی‎کردند و تنها خدای متعال قادر می‎دانستند.

وی با اشاره به اینکه خط مقاومت ضد استکباری جنوب در استان بوشهر شکل گرفت خاطرنشان کرد: با حکم دفاع عالمان بزرگ و وجود سردارانی چون رئیسعلی دلواری و شهید نادر مهدوی خط مقاومت استکبار و استعمار ستیزی استان بوشهر شکل گرفته است.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: خط مقاومت جنوب با نگاه ولایی و فقه حکومتی از زمان رئیسعلی دلواری آغاز شده و در زمان شهید مهدوی ادامه یافت و هنوز هم مستمر است.

وی استان بوشهر را استان قرآن و دلدادگی به اهل بیت(ع) دانست و بیان کرد: استان بوشهر برخواسته از هدایت‎های آسمانی ولایت و جهادگری نیروهای مسلح و سپاه است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه در استان بوشهر همه بسیجی هستند تاکید کرد: اگر دشمنان می‎خواهند استواری ملت ما را امتحان کنند حرکت کوچکی در خلیج فارس انجام دهند تا جوانان استان بوشهر و سربازان ولایت که آماده شهادت هستند چنان درسی به آنها بدهند که تاریخ به خود ندیده باشد.

امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر سابقه 2 قرن مبارزه با استکبار و استعمار را تجربه کرده است و این استان خط مقدم دفاع مقدس است و همیشه در حالت آماده باش سخت و نرم است.

انتهای پیام/

R41363/P41470

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین