کد خبر: 174908220
تاریخ انتشار: جمعه 14 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » وضعیت حجاب بانوان در شهر قم مناسب شهر کریمه اهل بیت(س) نیست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی دیشب در دیدار جمعی از خیرین مدرسه ساز بر لزوم توجه به کار خیر تأکید کرده و گفتند: براساس آیات قرآن اگر به مومنین قدرت داده شود، نماز را اقامه می‌کنند، زکات خواهند داد و امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌دهند.

ایشان ادامه دادند: مدرسه سازی یک نوع از امر به معروف است، امر به معروف تنها زبانی نیست، بلکه وجه مهم آن عملی است و مدرسه سازی کمک به فرهنگ کشور است.

این مرجع تقلید تصریح کردند: عمل خیرین مدرسه ساز یک عمل مقدس و مبارک است، از زمانی که قانون اساسی در کشور نوشته می‌شد، به این مساله توجه داشتم که باید فرهنگ از دست دولت گرفته و به مردم سپرده شود، دولت کارهای زیادی دارد و مردم می‌توانند مدارس و حتی دانشگاه‌ها را اداره کنند.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به ویژگی‌های مدارس دولتی اظهار کردند: مدارسی که زیر نظر اولیای دانش آموزان اداره نشوند خروجی‌های خوبی نخواهند داشت.

ایشان ادامه داد: فرهنگ در اولویت امور قرار دارد و احداث مدارس یک نوع از اصلاح فرهنگ است. خیرین مدرسه ساز نباید تنها به احداث مدارس اکتفا کنند، بلکه باید بر فعالیت آن مدارس پس از احداث هم نظارت داشته باشند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان ساختند: در کشورهای مختلف اسلامی مدارس در کنار مساجد است و خروجی مدرسه باید انسان مسجدی باشد؛ فرهنگی که محتوایش مسجد نباشد و مسجدی که فرهنگ نداشته باشد، مناسب نیست.

آیت‌الله سبحانی، اسلام را ضد علم ندانسته و تصریح کردند: رسول اکرم(ص) 15 قرن پیش علم را با ایمان گره زدند و علم باید منتهی به ایمان شود.

ایشان با انتقاد از وضعیت حجاب ادامه دادند: وضعیت حجاب بانوان در شهر قم مناسب شهر کریمه اهل‌بیت(س) نیست و این مساله به دلیل ضعف کار فرهنگی در مدارس است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان کردند: مردم بهتر است که از ثلث اموال خود برای احداث مدرسه هزینه کنند.

...........
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین