کد خبر: 175179556
تاریخ انتشار: شنبه 15 ارديبهشت 1397
خانه » خودرو » خودرو بانک » مروری بر قیمت و شرایط بازار دست دوم پژو 206 اتوماتیک؛ ارزان ترین اتوماتیک قابل خرید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خودرو بانک:
آراد فلاح
نویسنده
تاریخ حضور خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک در بازار کشورمان به ده ها سال قبل باز می گردد، زمانی که خودروهای آمریکایی عریض و طویل با گیربکس اتوماتیک نماد سهولت رانندگی به شمار می آمدند اما مصرف سوخت بالا و پیچیدگی تعمیرات این گیربکس ها سبب شده بود تا تمایل عمومی به خودروهای اتوماتیک چندان زیاد نباشد. اما در سال های اخیر با توجه به ترافیک روز افزون شهر ها نیاز به خودروهای اتوماتیک هر روز جدی تر می شود و مشتریان بسیاری تمایل به خرید این مدل خودروها دارند، اما با این وجود خودروسازان داخلی تاکنون توفیق چندانی در زمینه ساخت یک خودرو اتوماتیک ارزان قیمت نداشته اند و حالا ارزان ترین مدل های اتوماتیک نظیر ساینا اتوماتیک یا برلیانس H220 در حدود 38 الی 40 میلیون تومان قیمت دارند.
پژو 206 اتوماتیک

\پژو 206 اتوماتیک

در چنین شرایطی اما مشتریان نیازمند به خودروهای دست دوم ارزان قیمت چاره ای ندارد تا با مراجعه به بازار دست دوم به سراغ معدود انتخاب های موجود بروند.
در رنج قیمتی کمتر از 40 میلیون تومان نسخه های گیربکس اتوماتیک پژو 206 شاید شاخص ترین خودروها باشند، یافتن مدل اتوماتیک نسخه هاچ بک با موتور 1.6 لیتری (تیپ شش) این روزها با بودجه از در حدود 18 میلیون تومان نیز امکان پذیر است اما معمولا خودروهایی با این رنج قیمت، کارکرد بسیار بالایی دارند و تصادفاتی را نیز تجربه کرده اند. با پرداخت رقمی بین 23 تا 32 میلیون تومان می توان مدل های بهتری از نوع هاچ بک و حتی صندوق دار را یافت که با کارکردی در محدوده 100 هزار کیلومتر در رنج قیمتی خودروهای دست دوم قابل قبول قرار می گیرند و مدل های کم کارکردتری که تا سال 1391 (پیش از اعمال تحریم های صنعت خودروسازی) نیز تولید شده اند به شرط برخورداری از سلامت بدنه و کارکرد کم تا مرز 35 میلیون تومان معامله می شوند.
نسخه قابل تاکید آنکه به دلیل هزینه بالا و پیچیدگی تعمیرات گیربکس اتوماتیک، خرید و فروش این مدل ها به آسانی مدل های دنده ای انجام نمی شود و در مجموع خریداران بهتر است تا بخشی از بودجه خود را برای مواجهه با خرابی های احتمالی گیربکس AL4 صرفه جویی نمایند.
پژو 206 اتوماتیک

پژو 206 اتوماتیک

از طرف دیگر علیرغم دوام نسبتا خوب موتور 1.6 لیتری TU5 مورد استفاده در نسخه های قدیمی پژو 206، گیربکس اتوماتیک چندان با این پیشرانه هماهنگ نیست و از این رو تا حد زیادی لذت رانندگی با این خودرو قربانی تعویض های دیرهنگام و رفتار عجیب گیربکس می شود، البته در گونه ها موسوم به تیپ 6 با وجود حالت رانندگی تیپ ترونیک این مسئله تا حدی قابل اغماض است اما برای مدل های موسوم به تیپ 4 که از گیربکس فاقد تیپ ترونیک استفاده می کنند، شرایط به مراتب سخت تر می شود. به طور کلی خوب است بدانید که تعمیر یا تعویض کامل گیربکس اتوماتیک AL4 با نمونه های دست دوم سالم با رقمی در حدود 4-5 میلیون تومان امکان پذیر است و از این رو بد نیست تا در صورت تمایل به خرید چنین خودروهایی، بخشی از بودجه خود را در راستای پوشش هزینه های احتمالی و تعمیرات صرفه جویی نمایید.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین