کد خبر: 175311942
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 ارديبهشت 1397
خانه » حواشی » معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پایگاه معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

در این نشست حجت الاسلام قائمی ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه گفت: عدم بهره مندی از فرصت جوانی بزرگترین چالش جوان امروز است چرا که چالش بزرگ در مورد انسان غفلت از نشناختن و ندانستن معارفی است که مربوط به خود، دیگران و خدای خود است.

وی افزود: نداشتن جهان بینی ارزشمند که انسان را سعادتمند کند بزرگترین چالش جوان امروز و جامعه است، دین اسلام دین خردورزی است و بزرگترین دلیل آن آیات قرآن است، و از آنجایی که انسان مقام خلیفه اللهی دارد و دلیل اثبات آن این است که خداوند همه چیز را به صورت امانت در اختیار انسان قرار داده تا استفاده نابجا نکند، خائن نباشد و تأیید و امضاء خدا را به همراه داشته باشد.

حجت الاسلام قائمی اظهار کرد: خداوند در قرآن فرموده است: زنان مؤمن و مردان مؤمن نسبت به حجاب و نگاهشان دقت داشته باشند تا بتوانند به عنوان یک انسان ارزشمند دیده شوند ولی جوان امروز و جامعه امروز برعکس آن را می خواهد؛ قرآن می فرماید آزادی زمانی است که نگاه درست و بدون ابتلا به آلودگی به انسان شود ولیکن جوان امروز معنای دیگری را از آزادی برداشت می کند.

وی در پایان گفت: قرآن به ما هشدار می دهد بیدار باشید و دشمن شناسی کنید، دشمنانی چون شیطان، هوی و هوس، هوای نفس، حب جاه و مقام و ... اما جوان و جامعه امروز این ها را دوست خود می داند بنابراین برای مقابله با آنها باید تقوا پیشه کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین