کد خبر: 175544046
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » تاکید آلمان، فرانسه و انگلیس بر حفظ برجام بدون درنظر گرفتن تصمیم ترامپ
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ وزیر خارجه فرانسه با اشاره به بیانیه مشترک ۳ کشور فرانسه،‌ آلمان و انگلیس خبر داد که صرف نظر از تصمیم آمریکا به برجام پایبند می‌مانند.

ژان آیو لودریان وزیر خارجه فرانسه با تأکید بر اینکه به برجام پایبند خواهد ماند، گفت: ما صرف نظر از تصمیم آمریکا، به توافق هسته‌ای ایران پایبند می‌مانیم.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان نیز اظهار داشت که این کشور بدون توجه به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا به برجام پایبند می‌ماند.

وزیر خارجه آلمان گفت: توافق هسته‌ای جهان را امن‌تر می‌کند و ما پیشنهادهای خوبی را برای اصلاح آن داده‌ایم.

وی اظهار داشت: هر آنچه لازم باشد انجام می‌دهند تا مطمئن شوند بعد از روز 12 ماه می برجام پابرجا می‌ماند.

وزیر خارجه آلمان با اعلام اینکه آلمان و فرانسه چندین هفته است که به همراه بریتانیا برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران تلاش گسترده‌ای را پیگیری می‌کنند و در هفته آخر هم پیشنهادهای خوبی را به طرف آمریکایی در زمینه توافق هسته‌ای مطرح کرده‌اند گفت: این توافق جهان را امن کرده است و بدون آن جهان ناامن خواهد شد.

هایکو ماس تصریح کرد: خواهیم دید که آمریکا در نهایت (درباره توافق هسته‌ای) چه تصمیمی خواهد گرفت اما از دید ما هیچ جایگزین واقعی دیگری به منظور کنترل و اعمال محدودیت برای برنامه هسته‌ای ایران به غیر از توافقی که در وین به دست آمد، وجود ندارد.

وی افزود: از این نگرانیم که شکست به بحران منجر شود و به سال 2013 باز گردیم و این چیزی است که هیچکس خواستار آن نیست.

وزیر خارجه فرانسه در این نشست خبری مشترک، با اشاره به بیانیه مشترک پاریس، برلین و لندن تاکید کرد: کشورهای فرانسه،‌ آلمان و انگلیس بدون در نظر گرفتن تصمیم ترامپ، به توافق سال 2015 با ایران پایبند می‌مانند چراکه این بهترین راه برای جلوگیری از گسترش سلاح هسته‌ای است.

وی در جمع خبرنگاران در برلین افزود: فرانسه، آلمان و انگلیس مصمم هستند به برجام پایبند بمانند چراکه این راه درست برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

قرار است دونالد ترامپ در روز دوازدهم ماه می (۲۲ اردیبهشت) درباره تمدید تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران یا عدم تمدید آن برای ۱۲۰ روز آینده تصمیم‌گیری کند.

اخیرا آنگلا مرکل صدراعظم المان و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به آمریکا سفر کرده و در دیدار با ترامپ بر ماندن وی در برجام تاکید کرده بودند.

اکنون هم بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به آمریکا سفر کرده تا با مقامات این کشور برای ماندن آمریکا در برجام رایزنی کند.

...........
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین