کد خبر: 175731905
تاریخ انتشار: سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » امتیازهای ویژه مسئولان باید متوقف شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ هادی العامری دبیرکل سازمان بدر عراق که ریاست ائتلاف انتخاباتی الفتح را برعهده دارد، امروز در بغداد پایتخت این کشور سخنرانی کرد.

وی در این مراسم گفت: بغداد به شدت از تروریسم و عملکرد نامطلوب خدماتی و بهداشتی رنج برده و بر این اساس درصدد تغییر و اصلاح ریشه ای در بغداد و سراسر کشور هستیم.

العامری تصریح کرد: ائتلاف فتح به شدت تلاش می کند تا دولتی قوی تاسیس کرده و قدرت را به آن بازگرداند. مبارزه با فسادی که در ارگان های دولت ریشه دوانده است نیز از برنامه های ائتلاف به شمار می آید.

وی از تلاش های شبانه روزی نظامیان برای حفظ امنیت کشور تقدیر کرد و اظهار داشت: نیروهای امنیتی و بسیج مردمی نقش بسیار مهمی در گسترش امنیت و ثبات در عراق ایفا کرده اند.

دبیرکل سازمان بدر ادامه داد که ائتلاف فتح اهتمام خاصی به خانواده های شهدا و مجروحان دارد و در دولت آینده توجه ویژه ای به این مساله خواهد داشت.

وی همچنین از تلاش برای خانه دار شدن شهروندان عراقی و همچنین بازگشت آوارگان به مناطقشان به عنوان دیگر برنامه های ائتلاف فتح یاد کرد.

العامری بر لزوم مبارزه با سهمیه بندی مذهبی و سیاسی تأکید کرد و گفت: همه امتیازهای ویژه مسئولان باید متوقف شده و در دولت آینده به این مساله توجه خواهیم داشت. جوانان نیز قشر بسیار مهمی به شمار می آیند که بسیاری از آنان جان خود را در راه دفاع از کشور قدیم کرده اند.

در انتخابات پارلمانی 22 اردیبهشت 97 عراق در مجموع 143 حزب در قالب 27 ائتلاف با هم رقابت دارند.

همچنین 24 میلیون نفر از مجموع بیش از 37 میلیون جمعیت عراق واجد شرایط شرکت در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی عراق از سال 2003 (تغییر نظام سیاسی) هستند.

با توجه به اینکه نظام اداره عراق مبتنی بر پارلمان است و انتخاب نخست وزیر، رییس جمهور، رییس پارلمان و وزیران کابینه مرتبط با انتخابات پارلمانی است، بر همین اساس، انتخابات پارلمانی که هر چهار سال یکبار در عراق برگزار می شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

به دلیل این که انتخابات امسال، اولین انتخابات بعد از پیروزی کامل عراق بر گروه تروریستی داعش است، این انتخابات با اهتمام مضاعفی مورد توجه جریان های سیاسی داخل عراق و کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته و گفته می شود که این انتخابات ساختار آینده سیاسی عراق را ترسیم می کند.

...........
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین