کد خبر: 175973993
تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » در ابتدای درس خارج مطرح شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

از ابتدا هم رهبر معظم انقلاب فریاد زدند که نمی توان با آمریکا مذاکره کرد و پیمان بست اما عده ای بر این موضوع اصرار کردند. / این که گفته شود که آمریکا خارج شده اما فرانسه، انگلیس و آلمان اعلام کردند که حضور دارند نباید سبب فریب ما شود چون این کشورها از ابتدا و همواره با آمریکا همراه بوده اند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، به خروج آمریکا از برجام واکنش نشان دادند و گفتند: 40 سال است که آمریکا با گفتن دروغ و توطئه برنامه‌های خود را پیش برده و هیچ اعتمادی به آن وجود ندارد.

ایشان افزودند: آمریکای امروز همان آمریکایی است که ابتدا از راه جنگی وارد شد و هر توطئه‌ای که توانست علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داد که یکی از آن‌ها تحریم‌ها است، از ابتدا هم رهبر معظم انقلاب فریاد زدند که نمی‌توان با آمریکا مذاکره کرد و پیمان بست اما عده‌ای بر این موضوع اصرار کردند.

معظم له با بیان این که اتفاق شب گذشته حقانیت سخنان حکیمانه رهبر انقلاب را برای همگان آشکار کرد، اظهار داشتند: با آمریکا نمی‌توان عهد و پیمان بست چرا که هیچ‌گاه پایبند به آن نخواهد بود.

ایشان ادامه دادند: همواره باید در صحنه حضور داشته باشیم چرا که انسان‌های بی‌تحرک و ساکت نمی‌توانند کاری انجام دهند، افراد متحرک می‌توانند در صحنه باشند و جهاد کنند؛ مسؤولان و همه کسانی که دل در گرو انقلاب دارند باید در حرف خود قاطع و در برابر دشمنان محکم باشند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با تأکید بر این که مسؤولان نباید فریب کشورهای اروپایی را بخورند، ابراز داشتند: این که گفته شود که آمریکا خارج شده اما فرانسه، انگلیس و آلمان اعلام کردند که حضور دارند نباید سبب فریب ما شود چون این کشورها از ابتدا و همواره با آمریکا همراه بوده‌اند.

ایشان عنوان کردند: باید هوشیار باشیم تا به گونه‌ای نشود با طراحی این کشورهای اروپایی به جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد شود، همین کشورها می‌گویند ایران باید درباره موشک‌ها و توان نظامی با آن‌ها مذاکره کند، نباید به این کشورها خوشبین بود.

مرجع عالیقدر جهان تشیع خاطرنشان کردند: ایران با تأکید بر مقاومت خود باید فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای را با قدرت ادامه دهد که این کار بهترین پاسخ به گستاخی‌های مستکبران به ویژه آمریکا است، همه مردم و مسؤولان باید بر محور ولایت فقیه و فکر و اراده رهبر انقلاب حرکت کنند.

ایشان همچنین در ابتدای سخنان خود با تأکید بر استفاده حداکثری طلاب از فرصت‌ها اضافه کردند: طلاب باید برای تعطیلات برنامه‌ریزی کنند و مطالعات خود را رها نکنند، باید برای زمان تعطیلات برنامه‌ریزی کرد چرا که طلاب همواره باید در مسائل علمی و شرعی آمادگی داشته باشند، طلاب می‌توانند هر جا که هستند با حوزه‌ها در ارتباط باشند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که انقلاب اسلامی وظیفه روحانیت را سنگین‌تر کرد، گفتند: سابقاً کار حوزه درس و بحث بود اما در حال حاضر در زمانی زندگی می‌کنیم که دشمنان اسلام با ارزش‌ها، انقلاب اسلامی و حوزه‌های علمیه دشمنی می‌کنند و با تمام قوا به میدان آمده‌اند و حوزه نمی‌تواند تنها به درس و بحث اکتفا کند.

ایشان افزودند: دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی اتاق‌های فکر بسیاری دارند چرا که انقلاب را مانع اهداف شوم خود می‌دانند، علما در این زمان نمی‌توانند ساکت باشند و تنها به درس و بحث خود بپردازند بلکه خدا از علما عهد گرفته که در برابر ظالم نباید آرام باشند.

معظم له اظهار داشتند: امام صادق (ع) فرمودند علمای شیعه مرزداران عقاید مردم هستند که آن سوی آن شیاطین حضور دارند تا هجمه کنند، علمای شیعه اجازه نمی‌دهند که شیاطین به شیعیان صدمه برسانند، موظف هستیم که آگاه و بیدار باشیم و دوستان را از نفوذ دشمنان حفظ کنیم.

ایشان با اشاره به فعالیت‌های شبکه‌های مجازی خارجی ادامه دادند: باید جلوی نشر اکاذیب این شبکه‌ها گرفته شود، دشمن از این فضا نهایت سوءاستفاده را انجام داده و رهبر انقلاب و بزرگان بارها تأکید کردند که فضای مجازی باید متکی بر داخل باشد.

مرجع عالیقدر جهان تشیع ابراز داشتند: شبکه‌های اجتماعی ایرانی باید تقویت شده و جلوی شبکه‌های خارجی با جدیت گرفته شود، در کشور مسؤولانی هستند که تلاش می‌کنند فضاهای خارجی باز باشد، باید مراقب باشیم که فکر یک نفر اگر بر خلاف امنیت و مصلحت مردم است پذیرفته نشود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین