کد خبر: 176566196
تاریخ انتشار: شنبه 22 ارديبهشت 1397
خانه » خودرو » خودرو بانک » گزارش گردهمایی رانا سواران در پارک پردیسان تهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خودرو بانک:
روز گذشته پارک پردیسان تهران میزبان گروه های مختلقی از جمله گروه رانا سواران بود. این گروه یکی از گروه های فعال در زمینه برگزاری گردهمایی هاست که با ایجاد چنین تجمعاتی به حل مشکلات خود و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با یکدیگر می پردازند. گردهمایی روز گذشته رانا سواران با حضور حدودا بیست دستگاه رانا انجام شد که تعدادی از این خودروها توسط مالکانشان دستخوش تغییرات ظاهری از جمله نصب سیستم تنظیم ارتفاع پنوماتیک و رینگ و لاستیک اسپرت شده بودند. همین موضوع سبب شد تا توجه بسیاری از علاقه مندان به خودروهای تیون شده به گردهمایی راناسواران در پارک پردیسان جلب شود.
خودرو که در سال 92 از سوی ایران‌خودرو به بازار عرضه شد، به دلیل استفاده از پلتفرم 206 صندوقدار، شباهت‌های بسیار زیادی به این خودرو داشته که همین موضوع سبب شد خریداران به آن به دید یک خودروی جدید نگاه نکنند. این شباهت به‌قدری است که حتی افرادی که در تخصصی در شناخت خودرو هم ندارند به آسانی می‌توانند شباهت رانا با 206 صندوقدار را متوجه شوند. البته این موضوع تاحدی توانست برای رانا موثر باشد، زیرا پیش از این 206 صندوقدار از سوی مردم مورد قبول واقع شده بود، پس بر همین اساس می‌توان گفت رانا بخش زیادی از فروش خود را مدیون برادر ناتنی خود یعنی پژو 206 صندوقدار است.
پیشرانه نصب شده روی رانا دقیقا مشابه پژو 205 تیپ 5 بوده که با کد فنی TU5 شناخته می‌شود. این موتور 6/1 لیتری قادر است نیرویی معادل 105 اسب‌بخار در 5500 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 142 نیوتون متر در 4000 دور در دقیقه تولید کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین