کد خبر: 176933554
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » نقش حوزه علمیه نجف در مقابله با هجمه علیه ارزش های دینی و معارف اسلامی پررنگ است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام سید احمد صافی نماینده آیت الله العظمی سیستانی و تولیت شرعی آستان مقدس عباسی در ادامه دیدار از مراکز و موسسات وابسته به این آستان، از دانشکده تراث الانبیاء (ص) بازدید کرد.

این دانشکده که به پژوهش های حوزوی اختصاص دارد به بخش فکری و فرهنگی عتبه عباسی وابسته بوده و در نجف اشرف به فعالیت می پردازد.

حجت الاسلام صافی در دیدار با حجت الاسلام حسین ترابی مسئول دانشکده گفت: هدف از این دیدار آگاهی از روند فعالیت موسسات و مراکز علمی و پروژه های وابسته به آستان مقدس عباسی می باشد.

وی افزود: در این بازدیدها به صورت مستقیم با پروژه های کنونی و آتی موسسات و مراکز آشنا شده و تلاش می کنم تا مشکلات را برطرف کنیم.

نماینده آیت الله سیستانی تصریح کرد: این دانشکده نقش بسیار مهمی در انتشار علوم و معارف اهل بیت(ع) میان قشرهای مختلف مردم به ویژه کسانی که پیوستن به حوزه علمیه نجف اشرف برایشان ممکن نیست، برعهده دارد.

وی ادامه داد: حوزه علمیه نجف نقش بزرگی در مقابله با هجمه های شک و تردید علیه ارزش های دینی و معارف اسلامی ایفا می کند.

این روحانی عراقی بر اهمیت اخلاص در فعالیت و داشتن دیدگاه روشن و متکامل جهت تحقق اهدافی که دانشکده بر اساس آنها تاسیس شده است، تأکید کرد.

حجت الاسلام ترابی نیز گزارش کاملی از فعالیت این دانشکده و پروژه های کنونی و آینده را تقدیم امام جمعه کربلا کرد.

گفتنی است دانشکده تراث الانبیاء به ارائه درس های فقه و عقاید و تفسیر قرآن کریم و احکام تلاوت و تجوید و زبان عربی به صورت مجازی به طلبه هایی از سراسر جهان می پردازد.

.............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین