کد خبر: 177067804
تاریخ انتشار: سه شنبه 25 ارديبهشت 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » هشدار رئیس صلیب سرخ جهانی درباره فاجعه انسانی در یمن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «فرانچسکو روکا» که همزمان ریاست صلیب سرخ ایتالیا و فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر را بر عهده دارد اعلام کرد محاصره یمن از سوی ائتلاف سعودی باعث ناامنی شدید غذایی و افزایش بی سابقه بیماری‌های مسری در این کشور شده و بسیاری از یمنی‌ها به ویژه کودکان را با خطر مرگ روبرو کرده است.

روکا گفت: وضعیت انسانی در یمن همچنان بسیار نگران کننده و اسفناک است. ادامه محاصر یمن و عدم امکان کمک رسانی به مردم این کشور میلیون ها یمنی را با بیماری های مختلف، قحطی و گرسنگی روبرو کرده و آنها را در آستانه یک فاجعه بزرگ انسانی قرار داده است. ما بارها هشدار داده ایم که هدف قرار دادن و تخریب زیر ساخت های یمن و حتی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و مناطق مسکونی موجب فاجعه وخیم بشری می شود. اما متاسفانه جامعه جهانی همچنان در قبال این جنایات سکوت کرده است.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در رم نیز پیشتر اعلام کرده بود، کمبود شدید موادغذایی در یمن این کشور را در یک قدمی فاجعه قحطی قرار داده است. در حالی که بیش از 3 سال است ائتلاف عربستان مردم بی گناه یمن را بمباران می کند و وضعیت انسانی را در این کشور بسیار بحرانی کرده است اما دولتمردان و رسانه های گروهی ایتالیا مانند دیگر کشورهای اروپایی همچنان در برابر جنایات های عربستان سعودی در این کشور سکوت کرده اند.


...................
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین