کد خبر: 177314399
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
خانه » حواشی » معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پایگاه معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:


به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «کارگاه کاربرد اصطلاح نامه در فرایند پژوهش» ویژه طلاب نیمسال چهارم مدرسه علمیه غدیریه شیراز به پایان رسید.
«خانم نجفی» معاون پژوهش و مدرس کارگاه، آشنایی با اصطلاح نامه را یکی از ضرورویات یادگیری پژوهشگر در فرایند پژوهش دانست و گفت: علوم بسیار گسترده است و آشنایی با اصطلاح نامه در هر علمی منجر به پیشرفت و جستجوی سریع کار محقق می شود.
وی گفت: هر علمی دارای اصطلاح اصلی، فرعی، وابسته و مشابه می باشد، اگر پژوهشگر با کاربرد اصطلاح نامه هر علمی در فرایند پژوهش آشنا باشد، نیاز او را در زمینه پژوهش برآورده می سازد و باعث می شود محقق، پژوهش کامل و بی نقصی ارائه دهد.
وی پایگاه های اطلاعاتی، کتابشناسی و ابزار های پژوهشی را یکی دیگر از مهمترین راههای دستیابی به اطلاعات علمی، تهیه اصطلاح نامه تخصصی به صورت دیجیتالی و به زبان فارسی در زمینه علوم اسلامی و ... دانست و افزود: برای دسترسی موثر به منابع اطلاعاتی، پژوهشگر باید با انواع ابزارهای پژوهشی، پایگاه های اطلاعاتی و ... آشنا گردد تا بتواند در زمینه پژوهش رشد کند در غیر اینصورت، انگیزه محقق کاهش پیدا کرده و در نتیجه از ادامه راه باز می ماند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین