کد خبر: 178292654
تاریخ انتشار: دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
خانه » حواشی » معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پایگاه معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

معاون پژوهش مؤسسه «سرکار خانم سميه نجفي زمرديان»خبر داد ، دومین جلسه "کارگاه کاربرد اصطلاح نامه در فرآیند پژوهش "با حضور طلاب رشته اخلاق96 این موسسه روز دوشنبه مورخ 24/02/97 ساعت 11/30الي12/30برگزارگردید.

جهانگیری مدیر مؤسسه: هدف از برگزاری این کارگاه را  مهارت افزايی طلاب در زمینه ی استفاده از امکانات رایانه ای و اینترنت جهت فعالیت در امور پژوهشی وتحقیق بیان نمودند.

جناب آقای علیخانی  :در  این کارگاه ابتدا به بحث تحقیق در دین اسلام پرداختند و همچنین آیاتی از قرآن را نیز  در رابطه با این موضوع آوردند و سپس تحقیق  و تفقه در روایات را مطرح کرد و پس از آوردن مثال هایی از روایات از ائمه معصومین به ادامه بحث که آشنایی با ساختار مقالات بودپرداخت

ایشان در ادامه :دسته بندی مقالات اعم از علمی پژوهشی و مروری و علمی ترویجی و علمی تخصصی و .... سایر را توضیح دادند و سپس به انواع تحقیق از منظر"جهت"و "هدف"که اعم از کاربردی و بنیادی و توسعه ای بود شرح دادند.

ایشان در ادامه :از نمونه های مقالات علمی و پژوهشی چند عنوان از مجلات مختلف در کلاس و بوسیله دیتا برای طلبه های محترم نمایش دادند.

در پایان کلاس:حاضرین سوالاتی را پیرامون موضوع کلاس پرسیدند و به سوالات ایشان پاسخ داده شد و سپس درخاتمه آزمون شفاهی گرفته شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین