کد خبر: 178311548
تاریخ انتشار: دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
خانه » سایت های خبری » صابر نیوز » ثبات در برنامه ریزی های اقتصادی و کسب و کار با اجرای سیاست تک نرخی ارز
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نفس یکسان سازی و بهینه سازی نرخ ارز در میان مدت و بلند کمک می کند که نوعی ثبات در سیاست اقتصادی و در برنامه ریزی های کسب و کار به وجود آید.

به گزارش چی 24 به نقل از صابر نیوز:
 به گزارش صابر نیوز؛ دکتر مسلم خانی مدیر کل ترویج ، آموزش و تحقیقات وزارت رفاه در خصوص تک نرخی شدن ارز به خبرنگار د انشجو گفت: دولت با تأخیر فراوان موضوع تک نرخی کردن ارز را مطرح کرده اما اکنون که اجرا شده می تواند به اقتصاد کشور کمک شایانی کند.  


این استاد دانشگاه با انتقاد به موضع بانک مرکزی پیرامون اعلام نرخ دلار 4200 تومانی صرفاً برای بازه زمانی 6ماه گفت: این موضوع باید به سرعت اصلاح شود و بانک مرکزی به عنوان متولی سیاست های پولی و مالی کشور بهتر است؛ این اعتماد و اطمینان را به صاحبان کسب و کار و بازگانان بدهد که موضوع تک نرخی شدن ارز سیاستی بلند مدت است تا آنها بتوانند نسبت به وعده ها و تصمیمات بانک مرکزی اقدام به برنامه ریزی در کسب و کارشان کنند.


خانی افزود: هر چند قیمت اعلام شده با قیمت تعادلی که می توانست عرضه کننده و تقاضاکننده را در بازارکسب و کار بین الملی نزدیک کند یک مقدار فاصله دارد ولی نفس یکسان سازی و بهینه سازی نرخ ارز در میان مدت و بلند کمک می کند که نوعی ثبات در سیاست اقتصادی و در برنامه ریزی های کسب و کار به وجود آید.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین