کد خبر: 178668973
تاریخ انتشار: چهارشنبه 02 خرداد 1397
خانه » حواشی » معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » معاونت آموزش حوزه های علمیه خواهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

مراسم اختتامیه سومین جشنواره علمی اساتید حوزه‌های علمیه خواهران کشور برگزار شد.

سرکار خانم غروی مدیر کل اساتید معاونت آموزش گفت: معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، با هدف ارتقاء سطح علمی، اخلاقی و مهارتی اساتید و ترغیب آنان به داشتن تدریسی با تمام شاخص های یک تدریس مطلوب و اثر بخش، از سال 1394 اقدام به برگزاری جشنواره علمی اساتید با عنوان «الگوهای برتر تدریس» نموده است تا ضمن معرفی الگوهای برتر تدریس از میان مدرسان سطح کشور، به شناسایی نقاط قوت و ضعف و تشویق و ترغیب اساتید به داشتن تدریسی تاثیرگذار در ابعاد علمی، تربیتی و مهارتی بپردازد.

وی گفت: با توجه به اهمیت فهم و تدبر در قرآن کریم به عنوان تنها ملجأ و مرجع واحد میان تمامی مذاهب اسلامی، سومین جشنواره علمی اساتید برای اساتید خانم تفسیر و علوم قرآنی سطح 2 در دو گرایش «تفسیر و علوم قرآن» از آذر 96 الی اردیبهشت 97برگزار گردید.

مدیر کل اداره اساتید در ادامه افزود : این جشنواره در دو مرحله استانی و کشوری برگزار گردید. از مجموع 860  استاد خانم تفسیر و علوم قرآنی ، 404  استاد در جشنواره شرکت نمودند. که پس از برگزاری آزمون کتبی و ارزیابی فایل صوتی تدریس توسط ارزیابان استانی؛ در نهایت 201 نفر به مرحله کشوری راه يافتند. در مرحله کشوری با ارائه مجدد یک لوح فشرده از تدریس در محدوده مشخص شده، و همچنین طراحی سؤال از بخش های اعلام شده از کتب  درسی، آثار اساتید توسط ارزیابان کشوری در ابعاد سه گانه علمی، اخلاقی و  مهارتی ارزیابی و نفرات برگزیده تعیین شدند.

خانم غروی پیرامون برنامه های اختتامیه سومین جشنواره گفت: اختتامیه سومین جشنواره علمی اساتید به مدت سه روز، در تاریخ‏های 18 الی 20 اردیبهشت ماه در قم برگزار شد. از جمله کارگاه ها و نشست های تخصصی برگزار شده در این برنامه عبارت است از: نشست تخصصی «تدریس تربیت محور و پژوهش محور، نکات و ظرائف» سرکارخانم علاسوند؛  نشست تخصصی  «ساختار شناسی گزارش های قرآنی با رویکرد پاسخ به شبهه»، حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای بهمنی ؛ نشست تخصصی «تدریس تراز در انتقال مفاهیم قرآنی»حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حمید محمدی ؛ «ویژگی های متون عربی معاصر در تفسیر»حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر فتحی ؛  «نوآوری های آیت الله معرفت در علوم قرآن» حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای ادیب زاده .

مدیر کل اساتید در ادامه به روز اختتامیه جشنوراه اشاره نمود و گفت: مراسم اختتامیه روز پنجشنبه  در سالن همایش‏های مرکز مدیریت از ساعت 8:30 آغاز به کار کرد و در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای بهجت پور ، مدیر حوزه‏های علمیه خواهران و سرکار خانم داودی معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران نیز به ایراد سخنرانی پرداختند  و در ادامه مراسم، حجت الاسلام والمسلمین جناب  آقای حمید پارسانیا استاد برجسته حوزه و دانشگاه سخنان ارزشمندی پیرامون «نقش عقل در فهم آیات قرآن» ایراد نمودند.

در پایان مراسم اختتامیه از نفرات اول تا سوم در دو گرایش تفسیر و علوم قرآنی  با حضور مدیر محترم مرکز و سایر میهمانان ، تجلیل به عمل آمد  .

در «گرایش تفسیر » سرکار خانم «هاجر اسدی» از استان قزوین، شهر قزوین حائز رتبه اول، سرکار خانم «مینا حسینی» از استان اصفهان ، شهر اصفهان حائز رتبه دوم ، و سرکار خانم زهرا کرمی فراهانی از استان مرکزی، شهر اراک حائز رتبه سوم شدند.

در «گرایش علوم قرآنی» سرکار خانم سودابه باباخانی از استان مرکزی، شهر اراک حائز رتبه اول، سرکار خانم شهرزاد علیدادی از استان ایلام، شهر ایلام حائز رتبه دوم  و سرکار خانم لیلا احمدی از استان کردستان، شهرستان بیجارحائز رتبه سوم شدند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین