کد خبر: 178737977
تاریخ انتشار: چهارشنبه 02 خرداد 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » تاکید حوزویان قم بر ادامه حمایت از شیخ عیسی قاسم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ مراسم دومین سالگرد محاصره بیت اسوه فقاهت و مقاومت آیت الله شیخ عیسی قاسم ظهر امروز در سالن شهید عارف الحسینی مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر نمایندگانی از سوی حوزه های علمیه و جامعه المصطفی، طلاب کشورهای مختلف به خصوص بحرین حضور داشتند.

حجت ‌الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی در ابتدای این مراسم با اشاره به زندگی شیخ عیسی قاسم اظهار کرد: در زندگی این عالم هیچ چیزی جز زهد دیده نمی شود، مقام معظم رهبری در خصوص شیخ عیسی قاسم فرمودند که این عالم ستاره ای در عالم تشیع است و شیخ عیسی قاسم فخر روحانیت است.

مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه ادامه داد: خواسته های مردم بحرین، حاکمیت شریعت و قانون الهی، اجرای قانون اساسی مصوب بحرین، تامین حقوق شهروندی شیعیان بحرین، آزادی زندانیان سیاسی، رفع حصر از شیخ عیسی قاسم و درمان او و لغو حکم لغو تابعیت از شهروندان بحرینی از جمله شیخ عیسی قاسم است.

در ادامه این مراسم فیلم مستندی از زندگی آیت الله شیخ عیسی قاسم و سابقه مبارزاتی او در برابر رژیم آل خلیفه به نمایش درآمد.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالله الدقاق در بخش پایانی مراسم با اشاره به فشارهای رژیم آل خلیفه به شیخ عیسی قاسم اظهار کرد: با وجود تمام این فشارها، اما این عالم برجسته مقاوم است و به دنبال ادامه مسیر تا تحقق تمام خواسته های مردم بحرین است.

نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران خاطرنشان کرد: عوامل رژیم آل خلیفه در زمان هجوم به منزل شیخ عیسی قاسم، هیچ ضعفی را در او مشاهده نکردند، شیخ عیسی قاسم فریاد هیهات من الذله را سر داده است و در مسیر ائمه معصومین(ع) و امام حسین(ع) گام برمی دارد.

شایان ذکر است که سال گذشته در هجوم عوامل رژیم آل خلیفه به تجمع جوانان بحرینی در مقابل منزل آیت الله عیسی قاسم در شهرک الدراز در اعتراض به سلب تابعیت بحرینی این عالم، 5 نفر شهید و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

..............................
پایان پیام/ 268

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین