کد خبر: 179261216
تاریخ انتشار: شنبه 05 خرداد 1397
خانه » سایت های خبری » شفاف » هشدار آمریکا به سوریه درباره `نقض های آتش بس`
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

ایالات متحده آمریکا به سوریه هشدار داد `تدابیر قاطع و مناسبی` در واکنش به آنچه نقض های آتش بس می خواند، اتخاذ خواهد کرد. واشنگتن همچنین با تاکید بر اینکه نگران گزارش هایی درباره عملیات نظامی قریب الوقوع در یک منطقه کاهش تنش در جنوب غربی این کشور است، به بشار اسد نسبت به گسترده تر کردن درگیری هشدار داد.

به گزارش چی 24 به نقل از شفاف:

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری رویترز، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: به عنوان تضمین‌کننده این منطقه کاهش تنش با روسیه و اردن، ایالات متحده آمریکا تدابیر قاطع و مناسبی را در واکنش به نقض‌های رژیم بشار اسد (رئیس‌جمهوری سوریه) اعمال خواهد کرد.

ناظر حقوق بشری سوری مستقر در انگلیس چهارشنبه گذشته در گزارشی مدعی شد که نیروهای دولت سوریه سرخوش از پیروزی اخیرشان علیه داعشی‌ها در جنوب دمشق، به سمت استان درعا در جنوب سوریه حرکت می‌کنند. در همین حال تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد هواپیمای دولت اطلاعیه‌هایی در مناطق اشغالی رها کرده و از شبه‌نظامیان خواسته تا خلع سلاح شوند.

هشدار آمریکا در شرایطی مطرح شد که گفته می‌شود حمله مشابهی در یک منطقه کاهش تنش واقع در شمال شرق سوریه که در کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (تحت حمایت آمریکا) هستند، انجام شد. در جریان این واقعه، نیروهای هوایی و زمینی آمریکا این حمله را دفع کرده و حدود ۳۰۰ نیروی حامی اسد را کشتند. نیروهای اسد در هفته‌های اخیر تمامی مناطق باقیمانده تحت کنترل شورشیان در نزدیکی دمشق را به کنترل خود درآوردند. دولت سوریه اکنون در قوی‌ترین موضع از زمان آغاز درگیری داخلی در سال ۲۰۱۱ است.

شورشیان ضد اسد هنوز دو منطقه بزرگ در شمال غرب و جنوب غرب سوریه را در دست دارند. شبه‌نظامیان کرد و متحدان عرب آن نیز با پشتیبانی آمریکا یک چهارم شرق فرات در سوریه را در دست دارند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین