کد خبر: 179270062
تاریخ انتشار: شنبه 05 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » کارفرمایان حق بیمه ها را تا بیست و پنجم هر ماه پرداخت کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر کل دفتر کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی:

محمد قوامی گفت: بهترین زمان برای پرداخت حق بیمه توسط کارفرمایان و بیمه شدگان، اول تا بیست و پنجم هر ماه است.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

محمد قوامی، مدیر کل دفتر کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی با هدف تامین خدمات اجتماعی و ارتقای سطح رفاه افراد تحت پوشش خود و همچنین تمرکز وجوهی که در این راستا پرداخت می شود، اظهار کرد: سرمایه گذاری این وجوه در امور رفاهی و زیر بنایی شکل گرفت و تحت عنوان سازمان تامین اجتماعی شروع به کار کرد.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی از دو رکن اصلی بیمه شده و بیمه گر تشکیل شده است، افزود: این سازمان به لحاظ حقوقی و قانونی کاملا مستقل عمل می‌کند و سیستم اداری جداگانه از سازمان‌های دیگر دارد.

مدیر کل دفتر کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مزایا و وجوه تأمین اجتماعی به اقتضای کاری که هر سازمان، شخص و یا بنگاه اقتصادی انجام می‌دهند، به آن‌ها تعلق می‌گیرد، تصریح کرد: این مزایا در صورتی به سازمان ها و افراد تعلق می‌گیرد که آن‌ها طی یک لیست بیمه، اطلاعات واحد کاری خود را اعلام و هزینه آن را پرداخت کنند.

قوامی با اشاره به تعریف بیمه شده، گفت: بیمه شده به شخصی گفته می‌شود که با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه می‌تواند از مزایا و امکانات رفاهی این سازمان بهره‌مند  شود. میزان امکاناتی که سازمان در اختیار این افراد قرار می‌دهد به مقدار وجهی است که واریز می‌کنند، البته بسته به نوع شغل بیمه شده، دریافت امکانات سقف معینی خواهد داشت و مشخصات این اشخاص در لیستی تحت عنوان لیست بیمه ارسال می‌شود.

امکان پرداخت برخط حق بیمه از طریق درگاه‌های الکترونیکی
وی افزود: پرداخت حق بیمه کارفرمایان این سازمان به صورت برخط از تمامی درگاه‌های الکترونیکی بانک رفاه کارگران امکان پذیر شده است.

قوامی تصریح کرد: کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند به صورت برخط (آنلاین) نسبت به پرداخت حق بیمه کارکنان خود از طریق درگاه‌های الکترونیکی بانک رفاه کارگران اعم از موبایل بانک، اینترنت بانک، تبلت بانک، دستگاه‌های خودپرداز، تلفنبانک و کیوسک بانکی اقدام کنند.

مدیرکل دفتر کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: واریز لحظه‌ای وجوه پرداختی کارفرمایان به حساب‌های سازمان تامین اجتماعی بدون محدودیت سقف مبلغ، از جمله مزایای این خدمت به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر پرداخت حق بیمه زودتر از پایان ماه، افزود: بهترین زمان ارسال اینترنتی لیست بیمه و یا دریافت برگه پرداخت حق بیمه خویش فرما و موارد مشابه، از اول تا 25 هر ماه است، لذا بهتر است که شهروندان هرچه سریع تر حق بیمه خود را پرداخت کنند تا بتوانند از خدمات مرتبط که مهمترین آن دفترچه بیمه خدمات درمانی است، استفاده کنند.

ازدحام جمعیت برای پرداخت حق بیمه در 5 روز آخر هر ماه
قوامی، بیشترین ازدحام برای پرداخت حق بیمه توسط بیمه شدگان مربوط به 5 روز آخر است، گفت: متأسفانه بیمه شدگان حق بیمه خود را در 4 یا 5 روز آخر ماه پرداخت می‌کنند که این اقدام موجب ازدحام جمعیت و کند شدن فعالیت سیستم سازمان می‌شود.

مدیر کل دفتر کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ازدحام جمعیت ناشی از مراجعه بیمه شدگان به دفاتر کارگزاری برای پرداخت حق بیمه گفت: برخی از افراد برای اطمینان بیشتر جهت پرداخت حق بیمه خود، به صورت حضوری به دفاتر کارگزاری سازمان تامین اجتماعی  مراجعه می‌کنند که این امر باعث ازدحام جمعیت در این دفاتر می‌شود، البته باید گفت که بالای 90 درصد افراد بیمه شده تامین اجتماعی حق بیمه خود را به طور اینترنتی پرداخت می‌کنند و همین موضوع موجب تسهیل در کارها و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین