کد خبر: 179471471
تاریخ انتشار: یکشنبه 06 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » شماره 153 هفته نامه آتیه نو منتشر شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شماره یکصد و پنجاه و سوم هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، صبح امروز، یکشنبه 6 خرداد 1397 توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

هفته نامه آتیه نو در پرونده اصلی تازه ترین شماره خود، آمار منتشرشده در مورد افزایش شاغلان زن و موانع مشارکت اقتصادی زنان را در بررسی کرده و تیتر«توسعه مردسالار» به همراه تصویری از اشتغال زنان را برای صفحه نخست خود برگزیده است. این هفته نامه نوشته است:«در تئوری‌های توسعه، سرمایه انسانی مهم‌ترین محرک به‌شمار می‌رود و استفاده بهینه از این مولفه در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای، مستلزم نگاه برابر و متوازن به هر دو جنس زن و مرد است. نگاه متوازن به جنس زن و مرد را می‌توان در بسیاری از زمینه‌ها از جمله تعداد زنان فعال در کار موردتوجه قرار داد. آمارهای منتشرشده در حوزه کار کشورما بیانگر این واقعیت است که در بازار کار ایران، برابری جنسیتی امری چندان مورد توجه و پذیرفته‌شده نیست و با وجودی که طبق آخرین آمارها، تعداد زنان شاغل در سال96 نسبت به سال 95، افزایش 340هزارنفری یافته و به پنج‌میلیون و 232هزار نفر رسیده، زنان همچنان در آمار بیکاری از مردان جلوتر هستند، به نحوی که در جمعیت موثر شاغل ورودی به بازار کار(15 تا 29 سال) با وجود کاهش 4/2درصدی در آمار کل، تعداد بیکاران زن افزایش یک‌درصدی داشته است. پیامدهای نابرابری فرصت‌های شغلی برای زنان و مردان در ایران را با دو اقتصاددان به بحث نشستیم ...»

حمایت از بنگاه‌ها در روزهای سخت

«حمایت از بنگاه‌ها در روزهای سخت» تیتر دوم صفحه نخست هفته نامه آتیه نو است که گزارشی درباره اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب را نمایندگی می کند. به نوشته این هفته نامه، «طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب تازه‌ترین برنامه احیای کسب‌و‌کارهاست. سازمان تامین‌اجتماعی می‌گوید هدف اولیه‌اش از اجرای این طرح، حمایت از آن کارگاه‌های دارای بدهی معوق بیمه‌ای است تا با فراغ‌بال بیشتری به احیای کسب‌وکارهای زیان‌دیده خود بپردازند. این طرح را هیئت‌وزیران کمتر از یک ماه پیش با استناد به ماده١٣ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی تصویب کرد و بلافاصله نیز به واحدهای اجرایی ابلاغ شد. در آیین‌نامه اجرای طرح آمده کارفرمایانی که دارای سوابق قابل‌قبولی در ایفای تعهدات خود به تامین‌اجتماعی هستند، چنانچه دلایلی موجه برای پرداخت‌نکردن حق‌بیمه‌های خود داشته باشند، مشمول بخشودگی‌ می‌شوند. لفظ «دلایل موجه» اشاره‌ای است به سه عامل تحریم‌های بین‌المللی، نوسانات ارزی و حوادث و بلایای طبیعی که باید ثابت شود یکی یا هر سه عامل یاد شده، رابطه معمول بیمه‌پردازی میان کارگاه‌ها و سازمان تامین‌اجتماعی را برهم زده‌اند. در این صورت است که صاحبان کارگاه‌ها در پرداخت بدهی‌های معوق خود از معافیت‌ برخوردار می‌شوند.»

شکاف‌های بیمه‌پردازی را می‌توان پر کرد؟

در این شماره از آتیه نو محمد حاجی بابایی، کارشناس تامین اجتماعی به سوال های درباره فاصله‌های ایجادشده بین سوابق بیمه‌پردازی پاسخ گفته است.

عنوان برخی دیگر از مطالب شماره 153 هفته نامه آتیه نو

اختصاص 6٠٠ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید کالای ایرانی

مصائب ‌خصوصی‌سازی کج کارکردی

نمایش دستاوردها و تولیدات تاپیکو

بررسی برنامه‌های شستا در صنایع لبنی و سیمان

حمایت‌های تازه از بیماران خاص، روی کاغذ نمانَد!

زنان جویای کار، دوبرابر مردان‌اند!

مادری و اشتغال رقیب هم نیستند!

سایه سیاست‌گذاری مردانه بر کار زنان

بیمه ماشین چطور ایده یک استارت‌آپ شد؟

و...

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین