کد خبر: 179519621
تاریخ انتشار: یکشنبه 06 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان در راستای حمایت از نیروی مولد است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر کل تامین اجتماعی کردستان:

مدیر کل تامین اجتماعی کردستان در همایش "شهرداران استان کردستان" با اشاره به گستردگی و ضریب نفوذ سازمان تامین اجتماعی در جامعه و تشریح بخشنامه اعلام الحاق و نحوه اجرای مواد(١٦) و (١٧) آیین نامه هیاتهای تشخیص مطالبات گفت: این سازمان با توجه به مسائل اقتصادی کشور توانسته است به موقع به تعهدات خود عمل کند.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،سید صلاح قریشی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در راستای تعامل با کارفرمایان، حتی الامکان، تلاش می کند پرداخت جرایم بیمه ای کارفرمایان را با شرایطی تسهیل کند، افزود: طبق قانون، پرداخت حق بیمه کارگر از سوی کارفرمایان در راستای احقاق حق کارگران است.

وی اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در سالجاری را به عنوان یکی از اقدامات این سازمان در جهت حمایت از نیروی مولد دانست و تصریح کرد: کارفرمایان برای استفاده از طرح بخشودگی تا دهم تیر مهلت دارند که درخواست خود را برای استفاده از مزایای بخشودگی جرائم بیمه ای به شعب تامین اجتماعی ارائه کنند تا نسبت به بررسی آنها اقدام شود.
مدیر کل تامین اجتماعی کردستان افزود: تمامی کارفرمایانی که به این سازمان بدهی دارند می توانند دلایل بحران خود را که منجر به عدم پرداخت حق بیمه به این سازمان شده و به تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یا استانداری رسیده است را به شعب تامین اجتماعی ارائه کنند.
قریشی با بیان اینکه چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجا بدهی را نداشته باشند، افزود: می توانند درخواست تقسیط بدهی خود را ارائه دهند و اگر در ١٢ ماه تقسیط کنند از ١٠٠درصد بخشودگی برخوردار می شوند و چنانچه در ١٨ ماه بدهی خود را پرداخت کنند از ٨٥ درصد بخشودگی بهره مند می شوند، در ٢٤ ماه بدهی خود را تقسیط کنند از ٧٥ درصدبخشودگی برخوردار هستند و اگر در ٣٠  و یا ٣٦ ماه قسط بندی کنند به ترتیب از ٦٠ و٥٠ درصد بخشودگی برخودار می شوند.
وی در همین راستا همکاری همه جانبه کارفرمایان را برای ادامه ارائه هرچه بهتر و مطلوبتر خدمات سازمان تامین اجتماعی به مشمولین خواستار شد و با اشاره به بدهی شهرداریها به تامین اجتماعی استان گفت: به منظور  کمک به شهرداریها اقداماتی خوبی از جمله تقسیط بدهی ها و ... انجام شده است.
مدیر کل تامین اجتماعی کردستان گفت: براساس مصوبه مجلس مبنای محاسبه حق بیمه کارگران ساختمانی، ١٥ درصد مجموع عوارض اخذ شده توسط شهرداری است.
قریشی ضمن اعلام آمادگی این اداره جهت برگزاری جلساتی تعاملی برای رفع اختلاف‌نظرها اذعان داشت: ملاک ما قانون است و براساس قانون، مجموع عوارض اعم از پروانه ساخت، ایمنی، آتش‌نشانی، آموزش و پرورش و .... در این محاسبه لحاظ می شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین