کد خبر: 179912906
تاریخ انتشار: سه شنبه 08 خرداد 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » اعتراض عضو الوفاق بحرین به تروریستی خواندن انقلاب ملت در منابع درسی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ علی الاسود نماینده سابق پارلمان و عضو جمعیت الوفاق اسلامی بحرین در پایگاه اجتماعی توییتر نسبت به تروریستی خواندن انقلاب ملت بحرین در کتاب های درسی واکنش نشان داد.

وی نوشت: مقامات بحرینی با مفاهیم سرشار از مغالطه به تعرض علیه فرآیند علمی دانش آموزان پرداخته و سازمان یونسکو باید در این زمینه وارد عمل شود.

الاسود افزود: واقعیت اینست که میان دولت و ملت جدایی افتاده و مردم در پی عدالت و حقوق مشروع خود هستند.

وی تصریح کرد: تحکیم همزیستی مسالمت آمیز در بحرین مساله ای نیست که مورد رضایت دولت بحرین قرار داشته باشد و به تبلیغ و گسترش آن بپردازد.

عضو جمعیت الوفاق اظهار داشت: فقط در بحرین است که اگر در پی حقوق مشروع خود باشی و در راستای برپایی نظام دموکراسی تلاش کنی به تروریسم محکوم می شوی.

علی الاسود ادامه داد: امتحان علوم اجتماعی دبیرستان های بحرین چنین وانمود می کند که حوادث میدان اللولوه و قیام ملت در 14 فوریه سال 2011 که ده ها هزار تن از شهروندان بپا خواسته و حتی شاهد تظاهراتی با حضور نیمی از ملت بودیم، فعالیت هایی تروریستی بوده است.

گفتنی است سوالات امتحان علوم اجتماعی یکی از دبیرستان های دولتی بحرین به گونه ای طراحی شده بود که انقلاب ملت را اقداماتی تخریبکارانه و جنایتکارانه جلوه داده و از دانش آموزان خواسته شده که چگونگی مقابله با این اقدامات را بیان کنند.

کارشناسان حقوق بشر بحرین اعتقاد دارند که این اقدامات آل خلیفه جنایتی فرهنگی و تبعیض آمیز در منابع علمی به شمار می آید.

............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین