کد خبر: 180063785
تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 خرداد 1397
خانه » حواشی » معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پایگاه معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

روز دوشنبه مورخ 7/3/97 به همت مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) سطح 2 شاهرود کرسی آزاد اندیشی با عنوان« حجاب اجباری آری یا خیر؟» در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گردید.
برای برگزاری این کرسی از آقای دربانیان به عنوان استاد داور، خانم وجیهه اشرفی به عنوان استاد منتقد و خانم فاطمه حسنی به عنوان استاد ارائه کننده بحث دعوت به عمل آمد.
در این کرسی آزاد اندیشی مطرح گردید که حجاب از دیرباز تاکنون دستاویزی برای هدایت انسان ها به سمت تمایلات نفسانی و شهوانی و ابزاری در دست طاغوت، برای رساندن انسان های منفعل به سمت وسوسه های شیطانی بوده است. امروزه شاهد آن هستیم که بسیاری از خانم ها به دلایل مختلفی از جمله تأمین نیاز مالی خانواده در بیرون از منزل، مشغول به کار هستند . این حضور زنان در جامعه با پوشش های نامناسب امنیت اجتماعی را به خطر انداخته است.گویا زن مأمور اغوای مرد شده است در حالی که مرد به منزله تمام جامعه است ،با اغوای مردان توسط زنان، مردان قدرت مدیریت خود را از دست خواهند داد. جامعه ای که نقش زن در آن اغواگری است و مرد مسحور شهوت، بی هیچ اراده ای آن جامعه، تحت کنترل طاغوت در خواهد آمد و ذره ذره این مسیر انسان را به قعر سقوط خواهد کشاند ،در این جا فلسفه حجاب به کمک افراد می آید و رعایت آن اولین تأثیرات خود را نشان می دهد . اسلام با حجاب اجباری موافق نیست ؛ اما در نظام جمهوری ایران به خاطر جلوگیری از مفسده در اجتماع، خصوصا در محیط کار، زنان ملزم به پوشش اجباری هستند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین