کد خبر: 180100143
تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » چراغ تولید بایستی با تامین اجتماعی روشن بماند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در نشست مشترک مسئولان و کارشناسان اداره کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان با مسئولان انجمن مشاوران مدیریت ایران:

در نشست مشترک مسئولان وکارشناسان اداره کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان با مسئولان انجمن مشاوران مدیریت ایران بر همکاری های مشترک در زمینه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی به منظور گسترش و بهبود تعاملات و افزایش سطح آگاهی های کارفرمایان به عنوان مهمترین رویکرد سازمانی، تاکید شد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

در این جلسه که در محل انجمن مشاوران مدیریت ایران برگزار گردید سعید احمدیان عضو هیات مدیره انجمن مشاوران مدیریت ایران ضمن تشکر از برگزاری اینگونه جلسات  از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: بالغ بر 18 سال است که از تاسیس انجمن مشاوران مدیریت ایران می گذرد و این انجمن صنفی کارفرمائی نزدیک به 800 عضو (حقیقی و حقوقی) دارد.
وی از برخورد نامناسب کارکنان برخی شعب تامین اجتماعی با کارفرمایان گله کرد و گفت:کارشناسان شعب ،نگاه از بالا به پایین به ارباب رجوع بخصوص کارفرمایان دارند و به هیچ وجه پاسخگوی مخاطبان نیستند و در خیلی مواقع با لحن تند با مراجعه کنندگان صحبت می کنند که قابل اغماض نیست وانتظار می رود سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه گر اجتماعی که مسئولیت مهمی در ایجاد امنیت اقتصادی و اجتماعی ، به دوش دارد باید به کارکنان خود  به گونه ای آموزش دهد تا در جهت بهبود روابط و تعاملات با ارباب رجوع بویژه کارفرمایان به کارکنان حرکت کنند.
احمدیان افزود :برخورد سلیقه ای  با قوانین و مقررات و تفسیر به رای در واحدهای اجرایی یکی از مشکلات عمده تامین اجتماعی است که برای کارفرمایان دردسر ساز شده است برای حل این مشکل نیز کارکنان سازمان شما نیازمند آموزش هستندتا بدین ترتیب بتوان از تفسیر به رای بخشنامه ها و قوانین  و مقررات در بین کارکنان شعب جلوگیری کرد و به طور قطع این مهم منجر به  ایجاد وحدت رویه در درون سازمان خواهد شد .
عضوهیات مدیره انجمن مشاوران مدیریت ایران در ادامه خاطر نشان کرد: براساس آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری ، قراردادی که توسط خود پیمانکار انجام شود مشمول حق بیم نمی باشد . بنابراین اگر قرارداد با شخص حقیقی باشد و کار منحصرا توسط شخص پیمانکار، انجام بشود لازم نیست لیست بیمه ای ارائه شودو مفاصا حساب بیمه ای هم احتیاج ندارد. لیکن شعب تأمین اجتماعی جهت سه قرارداد پیاپی ضریبی منظور نکرد ولی در سال چهارم اقدام به تعیین ضریب نموده است . این نحوه عملکرد واحدهای اجرایی موجبات بی اعتمادی کارفرمایان و سردرگمی آنان می گردد.
حاجی میرعرب مدیرعامل شرکت شمیم آتی نگر و یکی از اعضاء هیات مدیره انجمن مشاوران مدیریت ایران گفت: کم توجهی به خواسته های به حق نهادهای خصوصی در کنار عدم رعایت احترام و تکریم ارباب رجوع بویژه کارفرمایان و نادیده گرفتن قوانین و مقررات از سوی برخی روسا و کارکنان شعب موجب تخریب وجه تامین اجتماعی گشته و این امر هیچ نتیجه ای جز بی انگیزگی بخش خصوصی در عدم برقراری ارتباط با این سازمان نداشته است؛ پیشنهاد می گردد بطور جدی نسبت به  برگزاری کلاسهای آموزشی برای کارکنان شعب در حوزه ارتباطات انسانی و مشتری مداری اقدام شود.
حسن قاسمیه مدیرعامل شرکت یسکو ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد معاونت فرهنگی و اجتماعی گفت: ما ازبرگزاری اینگونه نشست ها استقبال می کنیم  و بدنبال بهبودی روابط این انجمن با تامین اجتماعی هستیم ولی همانطور که مستحضر هستید قراردادهای مشاوره ای مشمول ضریب نیستند لیکن شعبه تامین اجتماعی ضمن بی توجه ای به اجرای این قانون نسبت به تعیین ضریب اقدام کرده و کارفرمایان را مجبور به پرداخت می کنند و اگر اعتراض کنیم در پاسخ می گویند طرح دعوی کنید تا در هیات های بدوی و تجدید نظر رسیدگی شود. در اینجا این سئوال مطرح است که چرا همکاران شما در واحدهای اجرایی قانون را رعایت نمی کنند تا کارفرما مجبور نشود برای احقاق حقوق اش یک مسیر طولانی و وقت گیر را طی کند.
وی افزود: پیشنهاد من اینست که سازمان تامین اجتماعی ضمن آموزش کارکنان خود در زمینه های حقوقی و اخلاقی نظارت خود را در شعب جهت رعایت قانون بیشتر کند.
حاجی میرعرب عضو هیات مدیره انجمن مشاوران مدیریت ایران در پایان این جلسه گفت:ما سه خواسته اصلی از شما داریم که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد، این خواسته ها عبارتند از؛
1-حضور کارشناسان این انجمن در شورای تنقیح و تلخیص قوانین و مقررات، 2 -با عنایت اینکه کارفرمایان به عنوان یکی از شرکای اجتماعی سازمان  می باشند پیشنهاد می گردد از شاخه های مدیریت این انجمن بهره گیری شود3- استفاده از امکانات ، ظرفیت ها و پیشنهادات اعضای تشکل های صنفی در جهت اصلاح وضعیت موجود در سازمان تأمین اجتماعی .
شایسته شریعتمداری معاون اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمانها ضمن اشاره به سیاست های کلان فرهنگی تامین اجتماعی گفت: ما در تلاش هستیم تا با گروههای مختلف مخاطب بویژه اتحادیه ها و انجمن های صنفی کارفرمائی ، سازمانها و نهاد های خصوصی و دولتی ارتباط برقرار کرده و از نقطه نظرات، دیدگاهها و مشکلات آنان در ارتباط با عملکرد سازمان تامین اجتماعی آگاه شویم و موارد احصاء شده را به مدیران ارشد سازمان جهت بهبود فرایند های کاری و روشهای پاسخگویی منتقل کنیم .
محمد حسین قشقایی ضمن پاسخگویی به سئوالات قانونی انجمن مذکور یادآور شد: در مواردیکه پیمانکار، کار موضوع قرارداد را راسا و به تنهایی انجام دهد و بطور کلی از نیروی انسانی دیگر استفاده نکند، مشمول ماده 38 قانون تامین اجتماعی نخواهد بود .

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین