کد خبر: 180100144
تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » هرجا تعامل بوده موانع و مشکلات رفع شده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سرپرست اداره کل سیاسی ، انتخاباتی و تقسیمات کشوری استاندار تهران :

معاون و رییس گروه ارتباطات اداره کل امور کارفرمایان و سازمان های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی طی هفته گذشته در دیدار با سرپرست اداره کل سیاسی ، انتخاباتی و تقسیمات کشوری استاندار تهران بر تداوم ارتباط و تعامل موثر در جهت بهبود فضای کسب و کارو رفع موانع و مشکلات تولید کنندگان و کارفرمایان تاکید کردند .

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ، در این جلسه رضا آقا علیخانی سرپرست اداره کل سیاسی ، انتخاباتی و تقسیمات کشوری استاندار تهران ضمن ابراز خوشنودی از تعامل مطلوب سازمان تأمین اجتماعی با استانداری تهران اظهار داشت :  با توجه به اهمیت موضوعات کارگری و کارفرمایی نماینده استانداری به طور مستمر در جلسات شورای تأمین حضور دارد وهمچنین یکی از اعضای ثابت شورای تأمین نماینده سازمان تأمین اجتماعی است که تعامل مطلوبی هم با مجموعه استانداری دارند . در واقع استانداری تهران از ظرفیت های موجود در راستای بهبود فضای کسب و کار و برون رفت از شرایط بحرانی چه در حوزه کارگری و چه در حوزه کارفرمایی استفاده می کند.
وی افزود : معتقدم هرحرکتی که بتواند به بهبود شرایط تولید و اشتغال کمک کند با گسترش تعامل و مشارکت دو طرفه کم هزینه تر از سایر فعالیت ها خواهد بود .
آقا علیخانی با اشاره به مشکلات تولید داخلی خاطر نشان کرد : یکی از عمده ترین مشکلات کارفرمایان و تولید کنندگان داخلی افزایش هزینه های تولید در کشور است . این موضوع در کنار بوروکراسی عریض و طویل دستگاههای دولتی و ورود بی رویه کالاهای چینی موجب شده بسیاری از واحدها کارگاههای تولیدی تعطیل و به انبار کالاهای چینی تبدیل شوند .
سرپرست اداره کل سیاسی ، انتخاباتی و تقسیمات کشوری استانداری تهران یادآور شد : متأسفانه در حال حاضر خروجی کارگاههای تولیدی نمی تواند  با میزان بیکاری و اشتغال ما برابری کند و این موضوع برای کشور مشکل ساز شده است .
آقا علیخانی افزود : با توجه به مشکلات مذکور از هر برنامه و طرحی که بتواند به واحدهای تولیدی دچار بحران کمک کند استقبال خواهیم کرد و آماده همکاری همه جانبه هستیم . معتقدیم چنانچه بین دستگاههای مختلف حوزه تولید و اشتغال ارتباط ، هماهنگی و اهم افزایی صورت پذیرد می تواند کمک بزرگی به بهبود فضای کسب و کار کند .
وی با اشاره به عملکردهای نامطلوب برخی دستگاهها در برخوردبا تولید کنندگان گفت : متأسفانه بسیاری از مشکلات تولید کنندگان و کارفرمایان مشکلات پیش پا افتاده ای هستند که با تقویت مدیریت و برنامه ریزی و اصلاح فرایند ها رفع می شوند به عنوان مثال در جریان بازدید استاندار تهران از یک کارگاه تولیدی در شهر ری یک تولید کننده مدعی شده که ثبت سفارش برای مواد اولیه داشته و از او مفاصاحساب خواسته اند . وی برای دریافت مفاصا حساب به دستگاه مربوطه مراجعه کرده وپس از اتلاف وقت به او اعلام کرده اند که مبلغ 98 هزارتومان بدهی دارد در نهایت متوجه شده در صورت واریز مبلغ 48 ساعت زمان خواهد برد تا این مبلغ در سیستم بنشیند و مفاصا برایش صادر شود .
وی خاطر نشان کرد : همکاری دوجانبه سازمان تأمین اجتماعی و مجموعه استانداری اگر بتواند منتج به کاهش مشکلات و اصلاح فرایند های امور اجرایی در حوزه کار و اشتغال شود گام بزرگی خواهد بود .
در بخش دیگری از این جلسه بنا ساز مسئول کمیسیونهای کارگری استانداری تهران نیز ضمن ابراز خوشحالی از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت : هر استانی دارای یک شورای تأمین است که وظایف امنیتی استان در این شورا رصد می شود، البته یکی از اعضای اصلی این شورا سازمان تأمین اجتماعی است . شورای تأمین دارای چند کمیسیون فرعی است که یکی از آنها کمیسیون کارگری است .
وی ادامه داد :  ما عمدتاً با کارگاهها و کارفرمایانی سرو کار داریم که در شرایط بحرانی به لحاظ نقدینگی قرار دارند . در واقع در جلسات کمیسیون کارگری برای خروج کارگاه از بحران تلاش می کنیم و در این بخش از کمک و همراهی سازمان تأمین اجتماعی نیز بهره مند می شویم .
بنا ساز با اشاره به اینکه پیش بینی ها  می گویند که سال جاری با مشکلات بیشتری در حوزه کار و اشتغال همراه خواهد بود گفت : امیدواریم که با کمک و همراهی سایر دستگاهها بویژه سازمان تأمین اجتماعی بتوانیم گام های موثری در جهت بهبود فضای کسب و کار برداریم .
در قسمتی از این جلسه شایسته شریعتمداری به تشریح اقدامات حوزه فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت و اظهار داشت : معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی در راستای سیاست های کلان سازمان برنامه ها و طرح های مختلفی را از سال 92 تا کنون به اجرا درآورده که یکی از مهمترین آنها تعامل و ارتباط موثر با تشکل هاو انجمن های  عمده صنفی کارفرمایی کشور از طریق برگزاری کارگاههای آموزشی آشنایی با قوانین و مقرات تأمین اجتماعی ، برگزاری همایش های هم اندیشی با تشکل های کارفرمایی ورابطین بیمه ای ، برگزاری همایش های تکریم کارفرمایان نمونه در سطح تمامی استانهای کشور ، برگزاری جلسات تخصصی و مشاوره ای با سازمانها و نهادهای خصوصی - دولتی وتعاونی و تولید محصولات فرهنگی در قالب بروشور – کتاب – سی دی های آموزشی و ...  بوده است.
وی افزود : معاونت فرهنگی و اجتماعی بر اساس اصل سه جانبه گرایی در تلاش است با تقویت ارتباط و تعامل موثر با شرکای اجتماعی باعث افزایش درآمدهای سازمان شده و به پایداری وارائه خدمات این سازمان کمک کند .
شریعتمداری گفت : با توجه به اینکه سال 97  سال حمات از کالای ایرانی نام گرفته، معاونت فرهنکی واجتماعی دو برنامه  تحت عناوین " طرح کلینیک کارگاهی " و طرح مشاوره کارگاهی " را در جهت بهبود فضای کسب و کار و رونق بازار تولید و اشتغال در دستور کار قرار داده است و امیدواریم با همکاری سایر نهادها و دستگاههای مرتبط در این حوزه  موفق به اجرای این برنامه ها  شویم .

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین