کد خبر: 180287336
تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » عدم سالم سازی محیط کار ظلم به کارگران است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اعلام کرد:

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: کارفرمایانی که در اجرای قانون برقراری مستمری کارهای سخت و زیان آور، اقدام به سالم سازی محیط کار نمی کنند، به کارگران و خانواده آنها ظلم می کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ناهید حیدری در نشست کمیته منابع و مصارف اداره کل غرب تهران بزرگ، اظهار داشت: متاسفانه برقراری مستمری در کارهای سخت و زیان‌آور موجبات سوء‌استفاده برای بعضی از کارگاه‌ها را فراهم نموده است. بر اساس قانون کارهای سخت و زیان‌آور؛ کارفرمایان باید پس از 2 سال نسبت به برطرف نمودن آلودگی جسمی و روحی کارگران اقدام کنند که متاسفانه برخی از کارگاه‌ها از اجرای آن طفره می‌روند تا نیروی کار از سنوات ارفاقی برخوردار شود و این در حالی است که سلامت کارگران به مخاطره می‌افتد.

 مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به ماهیت کارهای سخت و زیان‌آور گفت: بعضی از کارها و فعالیت‌ها ذاتا سخت و زیان‌آور می‌باشند، اما در بسیاری از کارگاه‌ها با اصلاح امور و سالم‌سازی محیط می‌توانند ضمن اعاده سلامتی، امنیت بیمه‌شدگان را در محیط کار تضمین نمایند.

حیدری ادامه داد: جای تاسف دارد وقتی بسیاری از مردان و زنان کارگر و سختکوش در کارهای سخت و زیان‌آور بازنشسته می‌شوند، خانواده‌هایشان وارث رنج و درمان  بیماری آنها می‌شوند.

حیدری مهمترین آرمان تامین اجتماعی را حفظ سلامت و امنیت نیروی کار دانست و افزود: نباید به بهای سنوات ارفاقی سابقه حق بیمه؛ سلامت جسمی، روحی و روانی نیروی کار را به مخاطره انداخت.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین