کد خبر: 180324546
تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 خرداد 1397
خانه » خودرو » خودرو بانک » با ارزش ترین برندهای خودروسازی چینی در دنیا کدامند؟ وقتی هاوال و BYD با ارزش تر از کادیلاک می شود!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خودرو بانک:
چند روز پیش لیست با ارزش‌ترین برندهای خودروسازی دنیا منتشر شد و در آن شگفتی‌های جالبی قابل مشاهده بود. شگفتی هایی که اکثر به افزایش رتبه چشمگیر چند خودروساز چینی بر می گردد و افزایش جایگاه آنها در مقایسه با سال گذشته. در ابتدای لیست با ارزش ترین برند خودروساز دنیا مرسدس بنز است که با ارزشی بیش از 43 میلیارد دلار خود را از رتبه سوم سال گذشته به رتبه اول رسانده است. البته ممکن است شما در جستجوی وب به لیست های مشابه اما با تغییرات اندکی دست پیدا کنید (مثلاً در بعضی از لیست ها ارزش تویوتا از مرسدس بنز در سال 2018 کمی بالاتر است) که باید گفت هر کدام از این لیست ها توسط یک موسسه معروف در دنیا اعلام شده و لیستی که در این مقاله می بینید توسط موسسه Brand Finance انگلستان منتشر شده است. اما به لیست بر می گردیم، اما در رتبه دوم و سوم تویوتا و بی ام و قرار دارند که همگی اختلاف اندکی با یکدیگر دارند. اما نکته جالب توجه در این لیست، حضور برند هاوال در رتبه 16 دنیا است که رشد 13 رتبه ای نسبت به سال 2017 داشته است. خودروساز بعدی چینی در این لیست شرکت جیلی است که در رتبه 18 دنیا قرار گرفته و برند بعدی چینی BYD است که از رتبه 72 در سال 2017 به رتبه 28 در سال 2018 رسیده است. جالب است این رتبه ها بالاتر از رتبه های خودروسازان بزرگی چون کادیلاک و پژو است!
از دیگر خودروسازان چینی این لیست می توانیم به برند Baojun برسیم که هنوز هیچ کدام از شرکت های داخلی برای عرضه محصولات آن به ایران توافق نکرده اند. در رتبه 50 برند JAC قرار دارد و در رتبه 51 برند چانگان است. در لیست پایین می توانید لیست کامل این برندها را مشاهده کنید.
البته لازم به یادآوری مجدد است که این رتبه بندی توسط موسسه Brand Finance انگلستان معرفی شده و در موسسات دیگر رتبه بندی ها و تخمین ارزش یک برند متفاوت خواهد بود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین