کد خبر: 18034274
تاریخ انتشار: شنبه 23 آبان 1394
خانه » سایت های خبری » نور نیوز » کفاشیان: اتفاقات گوام از بی کفایتی فیفاست/ رییس جمهور دستور نمی داد بانوان اعزام نمی شدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
`رای ما در انتخابات FIFA شیخ سلمان است`

رییس فدراسیون فوتبال با انتقاد از مسوولان گوام و فدراسیون جهانی فوتبال تاکید کرد که در موضوع بازی با گوام، بی کفایتی فیفا موجب بروز برخی اتفاقات شده است. او هم چنین گفت که کاندیدای مورد حمایت ایران در انتخابات فیفا، شیخ سلمان است.

به گزارش چی 24 به نقل از نور نیوز:

به گزارش نورنیوز؛علی کفاشیان در بیست‌ویکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها بود، در مورد بازی تیم ملی ایران با گوام در چارچوب رقابت‌های جام جهانی 2018 اظهارکرد: ما از دو ماه پیش برای ویزای گوام اقدام کردیم و تیمی را به دوبی فرستادیم تا کار ویزا را دنبال کند علاوه بر این با لژیونرها در خارج از کشور در این زمینه مکاتباتی انجام دادیم.

گوام نباید وارد مسابقات شود

وی ادامه داد: من واقعا متاسفم که یک کشور آسیایی که تحت سلطه آمریکاست را به مسابقات راه می‌دهند این کشور حتی اختیار گرفتن یک ویزا را از خود ندارد. ما در این مورد به فیفا و AFC اعتراض کرده‌ و گفته‌ایم که درست نیست که کشوری که از خود اختیاری ندارد وارد دور مسابقات مقدماتی جام جهانی شود.

رییس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: این چه معنا دارد ویزای بچه‌هایی که در روسیه بازی می‌کنند را نداده‌اند. این موضوعات ایرادهایی هستند که باید حتما مطرح شود. من یک‌ماه دیگر به هیات رییسه آسیا می‌روم این موضوع را حتما مطرح می‌کنم.

این موضوع بی‌کفایتی فیفا را می‌رساند

کفاشیان در مورد زمین فوتبال نامناسب گوام و اقدامات فدراسیون برای حمایت تیم ملی اظهار کرد: گوام خود در ابتدا آمادگی داشت که بازی به کشور ثالث حتی ایران برگزار شود و بعدها فیفا مخالفت کرد و این بی‌کفایتی فیفا را می‌رساند در نتیجه ما ناچار شدیم که به گوام برویم. همه ناراضی هستند، اما چاره‌ای دیگر هم نداریم.

وی در پاسخ به این‌که آیا ایران در واکنش به فیفا می‌تواند شکایتی کند، اظهار کرد: در حال حاضر فیفا رییس ندارد و درگیر انتخابات است، ولی ما نامه داده‌ایم و انشالله حتی پس از بازی نیز پیگیری حقوقی و اداری خواهیم کرد.

رییس جمهور دستور نمی‌داد بانوان اعزام نمی‌شدند

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این‌که ورود دولت به مبحث اعزام فوتسال بانوان به گواتمالا چه آثار احتمالی می‌تواند داشته باشد، ادامه داد: دولت در این مورد به ما گفت که اگر جایی مشکلی وجود دارد ما رفع می‌کنیم و گفتند که برای ویزا کمک می‌کند که این کمک را نیز کردند.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسید اگر دولت و شخص رییس جمهور به موضوع اعزام بانوان به گواتمالا ورود نمی‌کردند اصلا تیم بانوان به این رقابت‌ها اعزام نمی‌شد، گفت: بله، این‌طور شده بود. ما گفته بودیم که دیگر تیم نمی‌تواند به گواتمالا برود، ولی وقتی دولت و وزارت خارجه به موضوع ورود کرد و گفت که ما را حمایت می‌کند ما هم قبول کردیم و ان‌شا‌الله که این حمایت صورت پذیرد. اگر آقای رییس جمهور دستور نمی‌داد حتما این اعزام انجام نمی‌شد.

دولت دخالتی در داوری‌های فوتبال نکرده است

وی درباره‌ی ورود وزارت ورزش به بحث داوری‌های فوتبال نیز خاطرنشان کرد: ورود وزارت ورزش به معنای ورود دولت به بحث داوری‌ها نیست. در بحث داوری معتقدم که پرسپولس هم یک باشگاه مثل بقیه باشگاه‌هاست و داور هرجا اشتباه کند باید به او تذکر دهیم و باید کمک کنیم که سیستم داوری درست شود.

رییس فدراسیون فوتبال درباره جلسه‌ای که با دکتر سجادی معاون وزیر ورزش داشته نیز گفت: دکتر سجادی از ما خواست علت اشتباه داوران را بگوییم و ما هم گفتیم که دلیل خاصی ندارد هیچ مساله‌ی مهندسی‌ شده‌ای وجود ندارد و توطئه‌ای در کار نیست. فقط روی پرسپولیس حساسیت بیشتری وجود دارد.

ثبات مدیریتی پرسپولیس باید بیشتر شود

کفاشیان ادامه داد: پرسپولیس یک تیم پرهوادار است ما باید در ثبات مدیریت‌اش و حمایت از این باشگاه و قوی‌کردن کادر آن کمک کنیم. این اشتباهات داوری برای باشگاه‌های دیگر هم وجود دارد ولی روی آن باشگاه‌ها این‌قدر حساسیت نیست و آنها در این حد حساسیت نشان نمی‌دهند. پرسپولیس باشگاهی است که باید از همه نظر حمایت شود تا دل هواداران شاد شود.

وی تاکید کرد: صد در صد اشتباه‌های داوری عمدی نبوده الان هم برای داوران کلاس آموزشی گذاشته‌ایم و مدرسان از فیفا آمده‌اند تا به داوران‌مان درس دهند. داوران ما باید بیشتر فعال باشند.

شیخ سلمان بهترین است

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این‌که در انتخابات فیفا از بین پنج نامزد معرفی شده شما و فدراسیون ایران از چه کسی حمایت خواهید کرد، گفت: به نظر ما بهترین گزینه برای ریاست فیفا، شیخ‌ سلمان رییس AFC است چرا که او از خود ماست و آسیایی است. نظر ما فعلا بر روی اوست، مگر این‌که در AFC تصمیم بگیریم از شخص دیگری حمایت کنیم.

مرکز توانبخشی فوتبال را توسعه می‌دهیم

کفاشیان در مورد مرکز توان‌بخشی فوتبال که در حال ساخت است، تصریح کرد: مرکزی را که ما در فدراسیون در حال ساخت آن هستیم زیر نظر فیفاست و فیفا آن را تایید کرده است. دیروز گزارشی آمده بود که فیفا نام چند مرکز توانبخشی را برده که در میان آنها ایران و آلمان هم بودند. ما می‌خواهیم این مرکز را توسعه دهیم. این یک مرکز فقط برای فوتبال نیست بلکه تمام رشته‌های ورزشی را پوشش می‌دهد. این مرکز ظرف یک ماه الی یکماه و نیم آینده تکمیل می‌شود و شروع به کار می‌کند.

قرارداد همه مربیان آماده امضاء است

رییس فدراسیون فوتبال در مورد قرار‌داد سرمربی‌های تیم ملی فوتسال، امید و فوتبال ساحلی نیز گفت: قرار‌دادهای تیم ملی فوتسال، فوتبال ساحلی و امید ایران در این هفته آماده خواهد شد و به امضای طرفین خواهد رسید. همه قرار‌داد‌ها را آماده کرده‌ایم تا برای امضاء به سرمربی‌ها بدهیم. تیم‌ها مقداری درگیر مسابقات مختلف بودند به همین علت قرار‌دادهای آنها دیر آماده شد، اما در این هفته قرار‌داد‌ها آماده خواهد شد.

کفاشیان در پاسخ به این‌که آیا این رسم شده که حتما سرمربیانی که به تیم‌های ملی می‌آیند حتما باید خودی نشان دهند تا قرار‌دادشان بسته شود، گفت: نه اگر خودی هم نشان ندهند از زمانی که به آنها گفته‌ایم که بیایند تا زمانی که بوده‌اند قرار‌دادشان را می‌بندیم و حق و حقوق‌شان را هم می‌دهیم. فقط موضوع این است که کار اداری قرار‌داد‌ها دیر می‌شود.


برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین