کد خبر: 180477574
تاریخ انتشار: جمعه 11 خرداد 1397
خانه » خودرو » خودرو بانک » ترامپ قصد دارد واردات خودروهای آلمانی به امریکا را ممنوع کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خودرو بانک:
ظاهرا ترامپ این موضوع را درک نمی کند که خودروسازان آلمانی خودروهایشان را فقط در آلمان نمی سازند!
ظاهرا دونالد ترامپ قصد دارد واردات خودروهای آلمانی به امریکا را ممنوع کند یا حداقل این چیزی است که به رهبران خارجی می گوید. بر اساس گزارشWirtschaftswoche ، مجله تجاری آلمانی، طی سفر امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به واشنگتن DC در ماه آوریل، ترامپ گفته بود که قصد دارد خودروهای آلمانی را از امریکا بیرون کند. این نشریه چند فرد سیاسی از امریکا و اروپا را بدون نام به عنوان منبع گزارش خود ذکر کرده است.
آلمان صادرکننده برتر خودرو در اتحادیه اروپا است. طبق گزارش Automotive News که آمار و ارقام انجمن صنعت خودروی آلمان را ذکر کرده است، در سال 2017 این کشور 657 هزار دستگاه خودرو به امریکای شمالی صادر کرد.
با توجه به بیانات گذشته ترامپ، نمی توان از این ممنوعیت به عنوان یک تهدید بیهوده چشم پوشی کرد. ترامپ سال گذشته گفت:
« آلمانی ها بد هستند! خیلی بد هستند! میلیون ها دستگاه خودرو که آنها به امریکا می فروشند را ببینید. افتضاح است! ما این جریان را متوقف می کنیم. »
ترامپ بعد از اینکه به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد اما قبل از اینکه این پست و مقام به او واگذار شود، وعده داد که برای هر خودروی آلمانی که وارد امریکا شود تعرفه 35 درصدی تایین می کند.

مرسدس AMG GT رودستر

مرسدس AMG GT رودستر

با این حال تصور اینکه ترامپ چطور می خواهد چنین ممنوعیت بزرگی را اجرا کند دشوار است زیرا خودروسازان آلمانی در سرتاسر جهان کارخانه دارند. به عنوان مثال، مرسدس بنز جدیدترین نسل G کلاس را در کارخانه مگنا استیر در اتریش می سازد و مدل آینده آئودی یعنی E-Tron در بلژیک ساخته می شود. ترامپ بدون تفکیک کردن برندهای خاصی از میان خودروهای وارداتی، نمی تواند خودروهای آلمانی را از امریکا دور نگه دارد. علاوه بر این، مرسدس، فولکس واگن و بی ام و هم اکنون در امریکا کارخانه های خودروسازی دارند. بر اساس گزارش Automotive News، سال گذشته خودروسازان آلمانی 804 هزار دستگاه خودرو در امریکا تولید کردند.
اگر ترامپ واردات خودروهای آلمانی را ممنوع کند، خودش فردی ریاکار به نظر خواهد رسید زیرا طبق گزارشات قبل از اینکه رئیس جمهور شود مالک چند دستگاه مرسدس بوده و عکس هایی موجود است که او را در حال رانندگی با رولزرویس که محصول گروه بی ام و است نشان می دهد!

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین