کد خبر: 180661331
تاریخ انتشار: شنبه 12 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » قله لنین دومین هدف صعود همکار کوهنورد تامین اجتماعی گیلان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

همکارشاغل درتامین اجتماعی گیلان مترصد گام نهادن بر دومین قله بالای ٧٠٠٠ متر جهان همزمان با ایام هفته تامین اجتماعی است.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،بدنبال صعود موفقیت آمیزکاوه اسدی همکار کوهنورد تامین اجتماعی استان گیلان به قله ٧١٠٥ متری کورژنوسکایا کشور تاجیکستان در تیرماه سال گذشته ، با تایید کمیته برون مرزی فدراسیون کوهنوردی کشور ، صعود به قله ٧١٣٤ متری لنین کشور قرقیزستان بعنوان دومین هدف از مجموعه صعودهای این ورزشکار گیلانی بمنظور دستیابی به نشان پلنگ برفی فدراسیون جهانی برنامه ریزی شد.

نشان پلنگ برفی که به صعود کنندگان ٥ قله بالای ٧٠٠٠ متررشته کوه هیمالیا اعطاء ممی شود تاکنون تنها توسط سه کوهنورد ایرانی تصاحب شده است .

کاوه اسدی که دربین ورزشکاران این رشته به پسرکوهستان شهرت دارد اکثر قلل داخلی را فتح و دو صعود برون مرزی را درسابقه ورزشی خود داشته و دررشته های یخ نوردی و صخره نوردی نیز فعالیت می کند.

اولین صعود برون مرزی وی به قله ٤٠٩٠ متری آراگاتس ارمنستان بوده و درگام بلند خود درعرصه بین المللی با هدف قراردادن دستیابی به نشان پلنگ برفی فدراسیون جهانی ، برای دومین سال متوالی به دومین قله بالای ٧٠٠٠ متر صعود خواهد کرد .

کاوه اسدی در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی گیلان ضمن قدردانی ازحمایتها وتلاشهای همکاران ، با اشاره به اینکه درسال گذشته با تحویل پرچم این سازمان در مراسمی رسمی واهتزارآن درقله ای برون مرزی سعی نمودم درکناربرافراشته نمودن این پرچم درقله های داخلی با همراه داشتن آن درعرصه ای بین المللی نیز عرق وعلاقه خود به این مجموعه را به اثبات برسانم و درلحظه موفقیت وصعود ، تمامی همکاران را درکنار خود احساس کنم از ابراز لطف وپشتیبانی های کارکنان استان تشکر کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین