کد خبر: 180677928
تاریخ انتشار: شنبه 12 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » مطالبات بیمارستان هایی که توسط تامین اجتماعی به دانشگاه های علوم پزشکی واگذار شده در اولویت قرار می گیرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: 24 بیمارستان توسط سازمان تامین اجتماعی احداث و در ادوار گذشته به دانشگاه های علوم پزشکی در استان های مختلف واگذار شده است. این بیمارستان ها به بیمه شدگان تامین اجتماعی خدمات درمانی را به صورت رایگان ارائه می دهند و به همین دلیل پرداخت مطالبات این بیمارستان ها در اولویت قرار می گیرد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مهدی درخشان در جلسه شورای مدیران معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: براساس هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زودی مطالبات معوق این بیمارستان ها پرداخت می شود.
دکتر درخشان همچنین از بازنگری در ساختار مراکز درمانی سرپایی سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: تقسیم بندی مراکز سرپایی به درمانگاه عمومی، درمانگاه تخصصی و پلی کلینیک ملغی شده و تمامی مراکز سرپایی بر اساس دستورالعمل جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سطح بندی خواهد شد.
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: تدوین دستورالعمل های مربوط به تجویز دارو و سایر خدمات سلامت با جدیت در حال پیگیری است و انتظار داریم این دستورالعمل ها به مرور به اجرا گذاشته شود.
دکتر درخشان ادامه داد: تدوین این دستورالعمل ها با همکاری حوزه های مختلف سازمان تأمین اجتماعی و همچنین سایر اجزای نظام سلامت کشور انجام می شود و مصرف بهینه منابع سلامت و پیشگری از تخلفات احتمالی، از جمله مهمترین اهداف این برنامه است.
وی بر لزوم گسترش استفاده از فن آوری اطلاعات در بخش درمان تأکید کرد و گفت: در این حوزه هماهنگی بسیار خوبی با وزارت بهداشت ایجاد شده است. نسخه الکترونیک و خدمات مبتنی بر فن آوری اطلاعات در حوزه سلامت با جدیت در کشور پیش می رود.
دکتر محمد توانایی، مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه به بیان توضیحاتی درباره انعقاد بیمه های تکمیلی با بیمارستان های تأمین اجتماعی پرداخت و گفت: با توجه به اجرای برنامه ارتقاء هتلینگ در مراکز درمانی تأمین اجتماعی امکان استفاده از ظرفیت های خالی این مراکز به منظور همکاری با بیمه های تکمیلی وجود دارد.
وی افزود: براساس ارزیابی های صورت گرفته امکان استفاده از 10 درصد ظرفیت بیمارستان های تأمین اجتماعی وجود دارد و با این کار درآمد اختصاصی بیمارستان ها نیز افزایش می یابد.
دکتر محمد خلخالی، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: تدوین دستورالعمل های ارائه خدمات سلامت بایستی به صورت تدریجی انجام شود و در هر حوزه ای پس از بررسی همه جانبه مسائل دستورالعمل های اجرایی برای هزینه کرد بهینه منابع بخش سلامت انجام شود.
وی افزود: اینکه وقت زیادی را برای تدوین دستورالعمل های جامع صرف کنیم و بخواهیم همه این پروژه را همزمان اجرایی کنیم ما را به نتیجه مطلوب نخواهد رساند.
در ادامه این جلسه تغییرات درآمد اختصاصی بیمارستان های ملکی سازمان تأمین اجتماعی در سال های اخیر و همچنین تغییرات صورت گرفته در تعرفه بیماران خارج از پوشش تأمین اجتماعی و تأثیر این اقدام بر درآمد های اختصاصی بیمارستان ها بررسی شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین