کد خبر: 180677929
تاریخ انتشار: شنبه 12 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » دستورالعمل جدید سازمان تامین اجتماعی برای اصلاح نظام اداری، سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم صادر شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

با ابلاغ دستورالعملی از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، کمیته اصلاح نظام اداری، سلامت اداری و صیانت ازحقوق مردم در ادارات کل و مدیریت های درمان تامین اجتماعی سراسر کشور تشکیل شده و با تمرکز بر پیشگیری از طریق شناسایی کانال هـای زمینـه سـاز فسـاد و رفع آنها اقدام می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر اساس دستورالعمل صادر شده از سوی دکتر سید تقی نوربخش کمیته های استانی اصلاح نظام اداری، سلامت‌اداری و صیانت ازحقوق‌مردم با توجه به تفاوت‌های مأموریتی دو بخش بیمه‌ای و درمان در هر یک از ادارات کل و مدیریت درمان استانها به صورت مستقل به فعالیت می پردازند.

اعضای این کمیته ها در ادارات کل تأمین اجتماعی مدیرکل(عضو و رئیس کمیته) ، معاونان اداره کل، رئیس‏‏ یکی از شعب و همچنین کارشناسان نظارت و ارزشیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات، حراست، حقوقی، فناوری اطلاعات، روابط عمومی و آموزش هستند.

در مدیریت های درمان نیز این کمیته ها با حضور مدیر درمان(رئیس کمیته)، معاونان مدیریت درمان، رئیس اسناد پزشکی، رئیس یکی از بیمارستان‌های استان‏‏ و همچنین کارشناسان کلینیک، اقتصاد درمان و ارزیابی عملکرد واحدها، بازرسی و رسیدگی به شکایات، حراست، حقوقی، فناوری اطلاعات، روابط عمومی آموزش تشکیل می شود.

کمیته‌های استانی هر سه ماه یک‌بار ضمن تشکیل جلسه و با تمرکز بر پیشگیری از طریق شناسایی کانال‌هـای زمینـه‌سـاز فسـاد(گلوگاه‌های فساد) و رفع آنها حسب اختیارات تفویضی اقدام و راهکارهای مناسب و متناسب با کـانـال‌هـای زمینـه‌سـاز فسـاد(گلوگاه‌های فساد) شناسایی شده را به دبیرخانۀ شورا ارسال می کنند.

کمیته‌های استانی همچنین با تشکیل کارگروه‌های تخصصی‏‏ ضمن تعیین معیارها و شاخص‌های سلامت اداری، وضع موجود مقادیر هر یک از معیارهای تعیین شده را در محدودۀ استان بررسی و تغییرات حاصله را ‏‏- به نحوی که از سوی دبیرخانه شورا اعلام خواهد شد به دبیرخانه مزبور گزارش می دهند.

دبیرخانۀ شورا گزارش‌های ارسالی کمیته‌های استانی را احصاء، جمع‌بندی و تلخیص کرده و به مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ارائه می دهد.

فرهنگسازی و آموزش کارکنان از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی، تبلیغ و ترویج فرهنگ سلامـت اداری، شهرونـدمداری و ... با تکیه بر مبانی قانونی و حقوقی سلامت اداری و حقوق شهروندی از دیگر وظایف کمیته های استانی است.

کمیته‌های استانی پس از بررسی تخلفات اداری صورت گرفته در استان و ارائه گزارش تحلیلی از علت و یا علل بروز تخلفات واقع شده، راهکارهای پیشنهادی را به صورت منظم به دبیرخانه شورا ارسال می کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین