کد خبر: 180680337
تاریخ انتشار: شنبه 12 خرداد 1397
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » معاونت فرهنگی-تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

در این جلسه که طلاب ، اساتید ، کادرو مدیریت این مدرسه حضور داشتند یکی از اساتید طب سنتی،به موضوع تغذیه در ماه مبارک رمضان پرداخت و با استناد به حدیثی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) روزه را یکی اسباب سلامتی عنوان کرد.

استاد طب سنتی گفت:قبل،وبعد ماه مبارک رمضان باید به نکاتی توجه کرد، از جمله پرهیز از پرخوری . عدم مصرف غذاهای متنوع وهمزمان

در وعده افطار با شیر ولرم و  عسل یا آب جوش وخرما روزه تان را افطار کنید و از خوردن ترشیجات و قند مصنوعی مانند زولبیا و بامیه پرهیز کنید و شام برنج و سوپ یا آش را با فاصله یک ساعت بعد از افطار مصرف کنید.

ایشان ادامه داد:دروعده سحر یک ساعت و نیم قبل از صرف سحری بیدار شوید و در سحر از غذاهای نانی  به همراه سبزی خرفه و جعفری در کنار غذا استفاده کنید و میوه بجز سیب مصرف نکنید ، آب روی غذا نخورید و بعد از سحر هم بلافاصله نخوابید، مخلوطی از آب وگلاب و آبغوره را در سحر بنوشید تا مانع تشنگی در طول روز شود و از خوردن  بادمجان و فلفل و ادویه جات پرهیز کنید.

وی خواب زیاد در روزهای ماه مبارک رمضان را سبب افزایش بلغم غیر صالح در بدن که بیماری درد روماتیسم،کیست سازی و عفونت شدید را به دنبال دارد بیان کرد و بهترین ساعات برای خواب در این روزها خواب قیلوله قبل از اذان ظهر و بین الطلوعین عنوان کرد.

ایشان در نهایت ماه رمضان را فرصتی برای بندگان از جانب پروردگار دانست که با رعایت نکات تغذیه ای از این ماه بهره برد بدون اینکه ضعف بدنی و یا بیماری غلبه کند. همچنین در ماه رمضان می توان بسیاری از بیمارها را از بین برد.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین