کد خبر: 180712163
تاریخ انتشار: شنبه 12 خرداد 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » همه تلاش آمریکا بر سرنگونی نظام جمهوری اسلامی در ایران استوار است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت الله شیخ عفیف نابلسی امام جمعه صیدای لبنان با اشاره به خروج آمریکا از برجام و تهدید ایران به افزایش تحریم ها گفت: آمریکا در مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران اصلا به دنبال آنچه جلوگیری از تبدیل انرژی هسته ای نظامی به صلح آمیز می نامد، نبود.

وی افزود: آمریکا حتی نمی خواهد تولید موشک های ایرانی را متوقف کند یا درباره پرونده های منطقه با ایران گفت وگو داشته باشد.

این عالم لبنانی تصریح کرد: همه تلاش آمریکا بر این مساله استوار است که نظام جمهوری اسلامی را در ایران سرنگون کند.

وی اظهار داشت: این کشور به هر صورت ممکن می خواهد ایران همانند بقیه دولت های عربی منطقه به کشوری وابسته مبدل شود تا ثروت های آن را تاراج کرده و این کشور نتواند حتی یک کلمه بالاتر از آمریکا بگوید.

آیت الله نابلسی ادامه داد: مشکل اینست که ایران دست آمریکا را در این کشور قطع کرد و دیگر هیچ نفوذ و تسلطی بر ایران ندارد چرا که ملت قهرمان ایران به هیچ وجه سرسپردگی را نمی پذیرد.

وی تأکید کرد که ملت ایران به آمریکا اجازه نمی دهد هر آنچه می خواهد را بر این کشور تحمیل کند و از اجرای هر آنچه نمی خواهد، جلوگیری کند.

امام جمعه صیدای لبنان با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی(ره) گفت: ایران در سالروز ارتحال امام خمینی با انقلاب و مبانی آن تجدید عهد و بیعت کرده و ثابت می کند که در خط مقابله با استکبار جهانی باقی خواهد ماند.

آیت الله نابلسی افزود: استکبار جهانی درصدد اینست که منطقه را به صحنه ای مملو از تخریب و جهالت و خشونت مبدل سازد.

وی خاطرنشان ساخت: اما این توطئه هیچگاه محقق نخواهد شد و مجاهدان مقاومت اجازه تحقق این مساله را نداده و در راستای تبدیل منطقه به فضایی امن و باثبات و علم و نوآوری و همزیستی میان پیروان ادیان و مذاهب و قومیت ها تلاش می کنند.

.............
پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین