کد خبر: 180825557
تاریخ انتشار: یکشنبه 13 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » پیام مشاور عالی اجرایی، دستیار مدیرعامل و معاون فرهنگی واجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه)
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دکتر محمد رضا جعفریان ،مشاور عالی اجرایی، دستیار مدیر عامل و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) پیامی صادر کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

این انقلاب بی نام امام خمینی (ره) در هیچ جای جهان شناخته شده نیست (مقام معظم رهبری (مد‌ظله‌العالی))


حرکتهای سیاسی و انقلابی در تاریخ جوامع بشری، هیچ گاه بی نیاز از یک رهبر و پیشوا نبوده است.تاریخ انقلابهای جهان نشان می دهد انقلابهای ماندگار، رهبرانی مبارز، نستوه و با استقامت داشته اند، ضمن اینکه نقش پیروان آگاه و مبارز نقشی ضروری است، اما همیشه نقش رهبران، بسیار تعیین کننده است.
اولین بارقه های انقلاب اسلامی ایران، از خرداد 1342 و به رهبری حضرت امام خمینی (ره) درخشیدن نمود. در حقیقت، نقش امام خمینی (ره) در حرکت جهانی امت اسلامی، که اکنون پس از 40 سال شاهد آن هستیم، نقشی بلامنازع است. تعابیر بلند و بی نظیر شخصیتهای سیاسی و اجتماعی جهان، همچون نلسون ماندلا، احمد هوبر، حامد الگار، پاپ ژان پل دوم، روژه گارودی، فیدل کاسترو، میخائیل گورباچف، هنری کیسینجر، آلوین تافلر و راجیو گاندی، که بعضا از نظر اعتقادی نیز با ایشان همسو نبودند، نشان از تاثیر عمیق نهضت امام (ره) در جهان معاصر دارد.
اکنون این افتخار نصیب ما گشته است که عصر آن بزرگمرد را درک کرده و شاهد حرکت پیامبرگونه اش باشیم و سزاوار نیست که بسیاری از شخصیت ها و آزاداندیشان جهان شناخت مناسبی از آن مرد الهی داشته باشند و در حسرت برخورداری از چنین نعمت بزرگی باشند، ولی ما در کشور خود، شخصیت ایشان را برای نسلهایی که عصر او را درک نکردند، تبیین ننمائیم و صد البته درکنار این افتخار، باید تمام تلاش خود را در جهت حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی بکار بندیم، که در این صورت امید است در شمار یاران و اصحاب ایشان محشور شویم.همچنین شایسته است از یوم الله 15 خرداد 42 و تمامی شهدا و عزیزانی که آن حرکت انقلابی را آفریدند یاد کنیم و به فرموده بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی، یاد و خاطره آنها را برای همیشه زنده نگه داریم.
اینجانب ایام ارتحال جانسوز حضرت امام خمینی (ره) را به پیشگاه ملت شریف ایران و بویژه خانواده بزرگ تامین اجتماعی، که در برپایی این نهضت نقش مهمی داشته اند، تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال، توفیق رهروی بیش از پیش آن رهبر بزرگ را مسئلت می نمایم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین