کد خبر: 180892427
تاریخ انتشار: یکشنبه 13 خرداد 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » اسرائیل زندگی هزاران فلسطینی را تباه کرده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

 به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ سازمان عفو بین الملل از رژیم صهیونیستی خواست هرچه سریع تر در تصمیم خود برای تخریب روستای خان احمر و آواره کردن بادیه نشینان ساکن آن بازنگری کند.

معاون مدیر منطقه ای برنامه خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین الملل اظهار داشت که حکم تاسف بار صادره از دادگاه عالی رژیم صهیونیستی در هفته گذشته که به ارتش این رژیم اجازه تخریب کامل روستای خان احمر در قدس شرقی را می دهد، یک جنایت جنگی به شمار می رود و این حکم نه تنها موجب تخریب خانه های فلسطینیان می شود، بلکه منجر به آوارگی آنان نیز خواهد شد.

ماجدالینا مغربی افزود: رژیم صهیونیستی زندگی هزاران فلسطینی را تباه کرده است و سال ها زنان، مردان و کودکان را به سبب سیاست های نژادپرستانه خود در معرض صدمات روحی و روانی، نگرانی، اضطراب و استرس قرار داده است و آنان را از دریافت مجوز ساخت محروم کرده و اکنون بولدوزرهای خود را به این منطقه فرستاده تا خانه ها، مدارس و حتی محل نگهداری حیوانات را نیز تخریب و با خاک یکسان کند.

مغربی تصریح کرد: حکم دادگاه عالی رژیم صهیونیستی بسیار خطرناک است و این رژیم باید به قوانین بین المللی احترام گذاشته و از این طرح خود منصرف شود.

وی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی باید به جای تخریب خانه های فلسطینیان، شهرک سازی غیرقانونی در اراضی اشغالی فلسطین را متوقف کند.

حماس: جای نتانیاهو، ترامپ و هیلی در دیوان کیفری بین المللی است

جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که خون شهید رزان نجار که روز جمعه گذشته به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان امدادرسانی به مجروحان تظاهرات بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه به شهادت رسید، کافی است تا جهانیان در جریان حجم جنایات و تجاوزات این رژیم علیه ملت فلسطین قرار گیرند.

فوزی برهوم سخنگوی جنبش حماس در اظهاراتی مطبوعاتی تاکید کرد که تروریسم سه گانه بین المللی یعنی بنیامین نتانیاهو، دونالد ترامپ و نیکی هیلی باید به خاطر جنایت هایی که مرتکب شده اند و خطر حقیقی که برای صلح و امنیت منطقه و جهان دارند، در دیوان کیفری بین المللی محاکمه شوند.

لازم به ذکر است که تک تیراندازان ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه گذشته رزان نجار پرستار جوان فلسطینی را که در حال امدادرسانی به مجروحان و زخمی های تظاهرات بازگشت در شرق خان یونس واقع در جنوب نوار غزه بود، به طور عمد و به ضرب مستقیم گلوله جنگی به شهادت رساندند. تاکنون 129 فلسطینی در جریان این تظاهرات ها به شهادت رسیده اند.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین