کد خبر: 180896683
تاریخ انتشار: یکشنبه 13 خرداد 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » جمعیت الوفاق اسلامی بیانیه «اعلامیه بحرین» را منتشر کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ جمعیت الوفاق اسلامی بحرین دیدگاه های خود را برای حل بحران سیاسی در این کشور با عنوان «اعلامیه بحرین» منتشر کرد.

الوفاق از این بیانیه به عنوان اولین گام مبانی و مصالح مشترک جهت حل بحران سیاسی یاد کرد و این بیانیه را زیرساخت و قاعده اساسی مبتنی بر معاهده ها و ارزش های انسانی برخواسته از حرص بر حفظ وطن و مصالح همگانی توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است: اعلام مبانی و مصالح مشترک به معنای گام اساسی جهت گام های بعدی برای ارائه راه حل خروج از بحران سیاسی در بحرین است. الگوی ما در این پروژه، گفت وگو و مذاکره در راستای یاری بحرین است و آمادگی کاملی جهت ارائه راه حل های مبتنی بر توافق ملی و رسیدن به دیدگاه مشترک داریم.

این جمعیت پایبندی خود را بر راه حل های ملی و گزینه مسالمت آمیز و ایمان عمیق به اهتمام به مصالح همه بحرینی ها اعلام کرد و از دولت آل خلیفه خواست پای میز مذاکره حضور یافته تا به بررسی این اعلامیه پرداخته و بحرین از این بحران های متراکم سیاسی و اقتصادی و حقوقی و اجتماعی نجات یابد.

الوفاق اسلامی افزود: این اعلامیه بر توافق بر مبانی مورد اعتماد و متعارف در تجربه های موفقیت آمیز نظام های سیاسی دموکراسی تکیه کرده و از 13 مبانی انسانی جهانی که الگوی اعتدال و ثبات و مشارکت مردم در اداره دولت را دربرمی گیرند، نشأت گرفته است.

لزوم فراهم کردن احساس مطمئن شهروندی، ایجاد فضای تعدد و تسامح و پذیرش دیگران و همزیستی با یکدیگر در جامعه ای متنوع و متکامل، ممنوعیت هرگونه کینه توزی و خشونت و تروریسم و تأکید بر تلاش جهت برقراری عدالت اجتماعی، توزیع عادلانه ثروت، محافظت از بافت و همبستگی اجتماعی، محافظت از هویت اجتماعی و فرهنگی و دینی، تسامح و مبارزه با تعصب، تحکیم فرهنگ احترام به آرا، وحدت ملی جامع، نمایندگی عادلانه جامعه، جمایت از جامعه، پیشرفت و نوآوری مستمر، احترام به تنوع و تعددگرایی، احترام به هویت دینی و فرهنگی و ویژگی های مذهبی و اجتماعی، حفظ هویت عربی و اسلامی و وابستگی قومیتی، محافظت از هویت بحرینی، حمایت از همزیستی مسالمت آمیز بر اساس تساوی در برابر قانون و مخالفت با تبعیض و به حاشیه راندن و حمایت از آزادی ها، ضمانت حق تاسیس موسسات اجتماعی و سیاسی آزاد از بندهای این اعلامیه به شمار می آید.

این جمعیت تأکید کرد که این مبانی و مصالح از تجربه های موفقیت آمیز و باثبات بین المللی برگرفته شده و باید به آنها اعتماد کرد.

الوفاق اسلامی بررسی و صدور این اعلامیه را نتیجه احساس ملی و اخلاقی و دینی و مسئولیت پذیری در قبال تحولات بحرین و لزوم خروج این کشور از بحران های کنونی دانسته است.

این جمعیت بحرینی خاطرنشان ساخت: ما همواره در پی راه حل های ریشه ای و دائمی جهت تحقق دولتی مبتنی بر حاکمیت قانون و موسسات و نمایندگی همه شهروندان هستیم و این مساله سبب تبدیل بحرین به کشوری پیشرفته سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و سرشار از مساوات و آزادی و تعددگرایی خواهد شد.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین