کد خبر: 180900861
تاریخ انتشار: یکشنبه 13 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » پیام مشاور عالی اجرایی، دستیار مدیرعامل و معاون فرهنگی واجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت فرا رسیدن شبهای قدر و شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع)
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دکتر محمد رضا جعفریان ،مشاور عالی اجرایی، دستیار مدیر عامل و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت فرا رسیدن شبهای قدر و شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) پیامی صادر کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

 

یکی از امتیازات ماه مبارک رمضان، شبهای قدر است، شبهایی بسیار تعیین کننده برای مسلمانان، و بلکه دیگر انسانها، که آیات و روایات فراوانی، به احیاء آن سفارش نموده اند. در روایت امام صادق (علیه السلام)، شب قدر، قلب ماه رمضان معرفی شده است. از این گذشته، در بسیاری از ادعیه ماه مبارک رمضان، از خداوند، درک شب قدر تقاضا می شود. در حقیقت، شب قدر کانون توجه ها در ماه مبارک و بلکه در طول سال است. سنت و سیره بسیاری از علمای بزرگ اسلامی این بوده است که از ماهها قبل خود را برای درک شب قدر آماده می ساخته اند. بنابراین، شب قدر، علی رغم اینکه در ظاهر، همانند شبهای دیگر سال است و چند ساعتی بیش نیست، اما تمامی نشانه ها حکایت از آن دارند که در جهان ماوراء، ارزشی بالاتر از این ظواهردارد که نزد ما مکشوف است. همانگونه که روایت شده، حضرت زهرا (سلام الله علیها) فرزندان خود را در روز ماقبل شب قدر به استراحت وا می‌داشت و تاکید می فرمود از خوابیدن در شب قدر بپرهیزند.
      آری و ما اکنون در آستانه قلب ماه مبارک رمضان هستیم، در آستانه شبی که مقدرات یکسال آینده ما در آن رقم خواهد خورد و به امضای حجت خدا (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خواهد رسید. چنانچه می خواستیم به سنت علمای بزرگ تمسک بجوییم، باید از ماهها قبل خود را برای درک این شب آماده می ساختیم. اما اکنون نیز فرصت اندکی باقی است. لحظات به سرعت سپری می شوند و ما نباید بدون آمادگی لازم وارد مهمترین لحظات سال شویم و شایسته این است که از لحظات باقی مانده استفاده نماییم.
      شبهای قدر هر سال، همچنین مصادف با ایام شهادت مظلومانه بزرگ پرچمدار عدالت در سراسر گیتی نیز هست. آری حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام)، در این شبها و پس از سالها مرارت و رنج ناشی از نامردمی ها و کج فهمی ها، بالاخره به سوی پروردگاری که عمر خود را در طاعتش سپری ساخته بود، پرواز کرد. بزرگمردی که ولادتش از داخل کعبه معظمه و شهادتش در شب قدر و در محراب مسجد رقم خورد و همه اینها نشان از ویژگیهای کم نظیر این جانشین برحق پیامبر مهربانیها (صلی الله علیه و آله) دارد و همچنان که از زندگی سراسر پاکی و خلوص آن حضرت قابل برداشت است، بهترین عمل در این ماه و در شب قدر، تقوا است. که امیدواریم خداوند به برکت وجود آن امام همام همه ما را از تقوا و پرهیزگاری، نصیبی درخور عنایت فرماید.
      اینجانب در کمال ادب، سر بر آستان رفیع شهید والامقام شبهای قدر ساییده و از خداوند متعال بهترین مقدرات را برای آحاد مردم عزیز و علی الخصوص خانواده بزرگ تامین اجتماعی مسألت دارم و امیدوارم همه ما را در خدمت به این عزیزان موفق بدارد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین