کد خبر: 181095849
تاریخ انتشار: دوشنبه 14 خرداد 1397
خانه » سایت های خبری » ندای انقلاب » نگرش توحیدی امام(ره) برای بشریت را می توان امروز در وجود امام خامنه ای متجلی دانست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آبراهامیان:

نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران گفت: نگرش توحیدی امام گرچه در ایران آغاز شد اما مورد استقبال همه مظلومین جهان قرار گرفت و امروز بسط دهنده این حرکت حضرت امام خامنه ای است و می توان این تفکر و نگرش را در وجود ایشان متجلی دانست.

به گزارش چی 24 به نقل از ندای انقلاب: به گزارش ندای انقلاب، ژرژیک آبراهامیان نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش و تاثیر امام خمینی (ره) درعرصه جهانی، گفت: امام خمینی (ره) یک شخصیت بزرگی بود که یک نگرش و تفکر جدیدی را در نظام بین‌الملل ایجاد کردند. جهانی که در آن دوران به یک نظم پایا رسیده و به دو بلوک غرب به رهبری آمریکا و شرق به رهبری شوروی تقسیم شده بود که هر دوی این دو تفکر حاکم بر دو نظام غرب و شرق فاقد عنصر توحیدی و ایمان به خداوند یکتا بودند.

وی افزود: حضرت امام (ره) این کمبود و کاستی این مکاتب را در تمام دنیا وارد زندگی انسان‌ها و تفکر جدیدی را به جهانیان عرضه کرد.

نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران اظهار داشت: اگرچه قلب تپنده‌ای که حرکت آن را امام آغاز کرد در ایران بود اما این نگرش توحیدی امام به مرزهای جغرافیایی ایران محدود نشده بود و در مظلومین سراسر جهان فارغ از هر رنگ و نژاد و دین و مذهب پذیرای آن بودند و با آغوش باز آن را پذیرفتند.

آبراهامیان خاطرنشان کرد: اگرچه امام خمینی هم اکنون در میان ما نیستند اما تفکری که وی برای جهانیان به ارمغان آورد امروزه در سطح وسیعی توسعه و گسترش یافته و به نظر من طی سال‌های آینده تغییرات شگرفی را در کل جهان ایجاد خواهد کرد و کل جهان تحت تاثیر این تفکر و نگرش امام قرار خواهند گرفت.

وی افزود: تفکر امام یک دینامیک و حرکتی است که رو به رشد است و به هیچ شکلی نمی‌توان جلوی این حرکت را گرفت و آن را منحرف کرد و رهبری رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای نیز در بسط و گسترش این تفکر توحیدی ما داشته و دارد و ما در طول سال‌های رهبری ایشان به عینه شاهد توسعه تفکر و نگرش امام و انقلاب به کشورهای مختلف و الگو گرفتن ملت‌های مختلف از این تفکر توحیدی بوده‌ایم و امروزه می‌توان گفت که این حرکت و تفکر در وجود رهبر معظم انقلاب متجلی شده است.

نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران با اشاره به نگرش امام نسبت به پیروان ادیان مختلف اظهار داشت: نگرش امام نسبت به این موضوع منشعب از نگاه توحیدی وی بود و صرف نظر از اینکه یک فرد پیرو چه دین و مذهبی باشد را قابل احترام می‌دانست.

آبراهامیان در پایان خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) نگاهی متفاوت نسبت به سایر ادیان در رابطه با پیروان ادیان الهی داشت و با یک نگاه انسانی به همه بر رعایت حقوق شهروندی پیروان ادیان مختلف تاکید داشت.

منبع :‌فارس

انتهای پیام/

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین